Elektryczny Sprinter wspólnie z Teslą?

Daimler AG może rozważać współpracę z Teslą w tworzeniu elektrycznej wersji dostawczego modelu Mercedes Sprinter. Niemiecki koncern ma już doświadczenie we współpracy z firmą Elona Muska. Sam Musk na swoim Twitterze potwierdził, że może być zainteresowany wspólnym projektem.

Współpraca z Daimler AG nad elektrycznym Sprinterem może być interesująca. To świetny VAN” – poinformował na swoim Twitterze Elon Musk w odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników o to, czy Tesla stworzy elektryczne auto dostawcze. Prezes niemieckiego koncernu, Dieter Zetsche, zapowiedział niedawno, że nie wyklucza dalszej współpracy z Teslą. Dotychczas firmy opracowały razem elektryczne układy napędowe do Mercedesa klasy B. Niemiecki koncern był ponadto akcjonariuszem Tesli. Jednak w 2014 roku Daimler wstrzymał kontrakt i sprzedał swoje akcje w amerykańskim przedsiębiorstwie.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Najnowsza generacja Mercedesa Sprintera swój rynkowy debiut miała w tym roku. Na 2019 rok zapowiadana jest natomiast prezentacja jego wersji elektrycznej. Rzecznik prasowy Daimlera odmówił komentarza i nie potwierdził, czy koncern jest otwarty na współpracę z Teslą przy tym projekcie. Dodał jednak, że cieszy go zainteresowanie Muska nową generacją niemieckiego dostawczaka.

Tymczasem w Hamburgu zadebiutowała już elektryczna wersja Volkswagena Craftera, dla którego Sprinter może stać się najpoważniejszą konkurencją. Zainteresowanie europejskiego rynku motoryzacyjnego elektrycznymi autami dostawczymi jest tym większe, że przejście na elektromobilność może być na Starym Kontynencie niezbędne do tego, by wypełnić założenia Komisji Europejskiej związane z redukcją emisji z transportu. Przypomnijmy, do 2020 roku ma to być 20%, a w roku 2030 już 35%.