Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Elemental i Huawei nawiązują współpracę dotyczącą odzyskiwania metali strategicznych

Elemental i Huawei nawiązują współpracę dotyczącą odzyskiwania metali strategicznych

Elemental Strategic Metals (ESM) oraz Huawei Polska podpisały porozumienie dotyczące przyszłej współpracy w zakresie recyklingu baterii litowo-jonowych oraz zużytej elektroniki. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Komisja Europejska pracuje nad nowelizacją dyrektywy bateryjnej i proponuje, żeby w 2030 roku procesom odzysku poddawane było aż 95% miedzi, niklu i kobaltu oraz 70% litu. 

Z tego względu w Zawierciu powstaje strategiczny zakład recyklingu baterii samochodowych do pojazdów elektrycznych. Spełni on wszystkie standardy środowiskowe i w sposób zrównoważony będzie pozyskiwał nie tylko lit, ale także inne pierwiastki, takie jak nikiel, kobalt, platynę, pallad czy rod. 

– Zasoby metali rzadkich wykorzystywanych do produkcji m.in. baterii do pojazdów  elektrycznych są ograniczone. Dlatego konieczne jest tworzenie takich partnerstw jak to Elemental Strategic Metals i Huawei, które pozwala na skuteczniejsze działania w ramach gospodarki obiegu zamkniętego i tym samym lepsze wykorzystywanie surowców. Jestem przekonany, że planowana współpraca między naszymi firmami przyniesie w przyszłości korzyści dla obu stron – podsumował Michał Zygmunt, Prezes Zarządu Elemental Strategic Metals.

Na mocy podpisanego porozumienia ESM i Huawei będą wspólnie działać na rzecz efektywnej zbiórki WEEE oraz baterii Li-Ion na terenie Europy, a następnie poddawać te urządzenia procesowi recyklingu w zakładzie ESM w Zawierciu. Strony deklarują współpracę na wielu płaszczyznach oraz dalszy rozwój w ramach odpowiedzialnej gospodarki obiegu zamkniętego.

Źródło: informacja prasowa Elemental
Fot.: bing.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.