Elon Musk deklaruje pomoc dla Puerto Rico

Elon Musk, prezes i współzałożyciel firmy Tesla, ogłosił, że jego firma jest gotowa do odbudowy od podstaw sieci energetycznej Puerto Rico.

Załoga Tesli zrobiła to dla wielu mniejszych wysp na całym świecie, więc można to zrobić dla Puerto Rico. Taka decyzja znajdowałaby się w rękach rządu Puerto Rico, wszelkich zainteresowanych stron handlowych, a przede wszystkim mieszkańców Puerto Rico. Większość sieci elektroenergetycznych wyspy została zniszczona, a to doskonała okazja nad dyskusją o odbudowie infrastruktury, aby była bardziej zrównoważona i odporna – powiedział Musk.

Ricardo Rosselló, gubernator Puerto Rico, przyjął z zadowoleniem powyższa ofertę.

Tesla zaczęła już wdrażać swoją technologię magazynowania energii w firmie Powerpack w Puerto Rico, aby udostępnić infrastrukturę krytyczną, taką jak centrum reagowania krytycznego. Każdy Powerpack jest bowiem połączony z panelami słonecznymi, zapewniając trwałe, elastyczne wytwarzanie i magazynowanie energii na miejscu. Misja przywrócenia Puerto Rico sieci energetycznej wymagałaby podobnej technologii, ale na ogromną skalę.

Jak wspomniał Elon Musk, Tesla ma już doświadczenie w budowie niewielkiej infrastruktury energetycznej za pomocą paneli słonecznych, m.in. na hawajskiej wyspie Kauaʻi oraz należącej do Samoa Amerykańskiego wyspie Ta’u. W takim zestawieniu decydowanie większym wyzwaniem jest projekt realizowany w Puerto Rico.

Wyspa Ta’u przykładem współpracy z naturą

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Koszty magazynowania energii spadną o 66%

Następny artykuł

Ponad 166 mln zł na sieci elektroenergetyczne. Skorzystają odbiorcy

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,