Elon Musk nie jest już szefem Tesli

Elon Musk musiał ustąpić z funkcji szefa Tesli – w ten sposób spełni warunki ugody, jaką podpisał z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd. Cała sytuacja jest wynikiem spekulacji o jakie został oskarżony.

Całą aferę rozpoczął wpis Muska na Twitterze, w którym zasugerował, że Tesla zostanie zdjęta z notowań na giełdzie. Jak twierdzi Stephanie Avakian z Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd: „Ani status celebryty, ani reputacja innowatora technologicznego nie przewidują zwolnienia z federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych”.

W celu wyjaśnienia sprawy amerykańska komisja wdrożyła śledztwo, którego efektem jest ugoda. Tesla za błędne sugestie została ukarana karą 20 milionów dolarów oraz zobowiązana do wprowadzenia do zarządu spółki dwóch dodatkowych dyrektorów, którzy jako podmioty niezależne zajmą się procedurami i kontrolą poczynań Muska.

Natomiast sam Musk zobowiązał się do ustąpienia z funkcji szefa Tesli, na co ma 45 dni. Zdeklarował również, że nie będzie ubiegał się o stanowisko przewodniczącego rady dyrektorów spółki oraz że zaakceptuje nową osobę, która obejmie tę funkcję na najbliższe 3 lata. Musk natomiast, jako twórca firmy, nadal pozostanie jej dyrektorem generalnym.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Ostrzeżenia o smogu – kolejny rok absurdu. Polskie progi alarmowania najwyższe w Europie

Polski Alarm Smogowy po raz kolejny sprawdził, ile dni z alarmem smogowym wystąpiłoby, gdyby władze uznały, że Polacy zasługują na zachodnioeuropejskie kryteria ostrzegania o zagrożeniu. W niektórych polskich miastach „francuski” alarm smogowy obowiązywałby przez dwa miesiące. Obowiązujące w Polsce kryteria sprawiają, że pomimo wysokich stężeń pyłów zawieszonych w 2018 w żadnym z miast wojewódzkich nie ogłoszono alarmu smogowego.