Enefit Polska rozpoczyna pilotażowy program sprzedaży systemów PV

Spółka Enefit Polska, będąca spółką-córką estońskiej grupy Eesti Energia zajmującej się energetyką, poinformowała, że rozpoczyna pilotażowy projekt sprzedaży systemów fotowoltaicznych. Oferta zakupu tego rodzaju instalacji adresowana jest do małych i średnich przedsiębiorstw.

Dyrektor zarządzający firmą Enefit Polska, Maciej Kowalski, skomentował ogłoszenie: „Do decyzji o rozpoczęciu sprzedaży instalacji fotowoltaicznych w Polsce podchodzimy z bardzo dużym optymizmem. Fotowoltaika w ubiegłym roku skupiła prawie połowę światowych inwestycji w OZE, co potwierdza coraz większą świadomość na temat korzyści tego typu rozwiązań. Nasza oferta to zatem wyjście naprzeciw oczekiwaniom polskich przedsiębiorców”.

Firma Enefit w ramach projektu dostarczać będzie audyt fotowoltaiczny, projekt instalacji i komponenty systemu. Enefit zajmie się także nadzorem nad montażem, przeglądami i utrzymaniem instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Nie tylko Enefit dostrzega, że zainteresowanie energetyką odnawialną w Polsce rośnie. Innogy Polska wskazuje dodatkowo, że podstawowym OZE w przyszłości będą mikroinstalacje OZE – wynika to z zagęszczenia zabudowy w miastach, gdzie mieszka dużo osób zainteresowanych najmniejszymi z instalacji. Firma podaje, że w zeszłym roku zainstalowano w samej Warszawie 2 MW mikroinstalacji fotowoltaicznych. Innogy Polska w całym kraju zamontowało 1,5 MW systemów PV w roku 2017.

Jak komentuje Janusz Moroz, członek zarządu Innogy Polska: „Dla klientów indywidualnych opłacalność inwestycji w fotowoltaikę nadal jest istotna, ale aspekt bycia eco staje się równie ważny. Natomiast przedsiębiorstwa coraz częściej myślą o wpływie jaki ich działalność wywiera na środowisko i szukają ekologicznych rozwiązań. W przypadku świadomych firm standardem stał się zakup zielonej energii ze świadectwem pochodzenia, a przedsiębiorcy chcą mieć czynny wpływ na otoczenie i właśnie energia ze słońca daje im taką możliwość”.

źródło: wnp.pl