Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Enercon przechodzi z Europy do Ameryki Południowej. W planach farma odporna na trzęsienia ziemi

Enercon przechodzi z Europy do Ameryki Południowej. W planach farma odporna na trzęsienia ziemi

Po spadku inwestycji w rodzimych Niemczech, Enercon inwestuje na rynku Ameryki Łacińskiej. W jednym z najnowszych projektów producenta, jest gigantyczna farma wiatrowa na Pustyni Atakama. Wyzwaniem jest dostosowanie urządzeń do warunków geologicznych – pustynia znajduje się na styku dwóch płyt tektonicznych.

BANER MOBILEB1
Reklama

Na niemieckim rynku trwa spadek inwestycji w farmy wiatrowe. W związku z tym Enercon został zmuszony do restrukturyzacji i zwolnienia około 1/6 swoich pracowników oraz zrezygnowania z produkcji łopat do swoich wiatraków. Zmianę ma przynieść przejście do Ameryki Łacińskiej.

Podpisana umowa z chilijską grupą energetyczną Colbun zobowiązuje Niemców do wybudowania farmy wiatrowej o mocy 607 MW. Jej powierzchnia ma wynieść 80 km2. Teren ten wydzierżawił Colbun od chilijskiego rządu na okres 30 lat. Enercon ma tam postawić 132 turbiny.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Tamtejsze przepisy budowlane są odmienne od europejskich i uwzględniają potencjalne zagrożenie trzęsieniami ziemi. Wymusza to na Niemcach modyfikację swoich wiatraków. Tamtejsze trzęsienia mogą przekraczać nawet 7 stopni w skali Richtera.

fot. Canva

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.