Enercon wraca do Indii

Niemiecka firma Enercon podpisała umowę o współpracy z trzema indyjskimi podmiotami w celu naprawy, konserwacji i obsługi swoich turbin zlokalizowanych w Indiach. Enercon dostarczy części zamienne do trzech firm i zapewni im wsparcie techniczne niezbędne do utrzymania turbin w Indiach.

Niemiecka firma ma ponad 6700 maszyn w Indiach o łącznej mocy 4,8 GW jednakże brak konserwacji i części zamiennych spowodował, że setki tych turbin wiatrowych przestały działać – czytamy w komunikacie wydanym przez Enercon. Dodano, że spory prawne, które zostały już rozwiązane, uniemożliwiały firmie rozpoczęcie działalności w Indiach w ostatnich latach.

Dyrektor zarządzający Enercon Hans-Dieter Kettwig powiedział: Razem z naszymi indyjskimi partnerami serwisowymi będziemy chronić interesy właścicieli parków wiatrowych, inwestorów i banków, którzy finansują projekty dotyczące energii wiatrowej w Indiach.

Firma dodała, że ​​ocenia także możliwości oferowania najnowszej generacji turbin wiatrowych na rynku indyjskim.

Enercon GmbH to niemieckie przedsiębiorstwo z siedzibą w Aurich. Jest trzecim producentem turbin wiatrowych na świecie i czołowym w Niemczech.

Do niedawna Enercon posiadał 11 006 turbin wiatrowych, o mocy zainstalowanej 11,703 GW. Enercon GmbH posiada fabryki w Niemczech (Aurich i Magdeburg), Szwecji, Brazylii, Indiach i Turcji.

Pierwszą turbiną firmy Enercon w Polsce była siłownia E48 w Wysocku Wielkim k. Ostrowa Wlkp. W Polsce Enercon wybudował również m.in. Elektrownię Wiatrową Kamieńsk z 15 turbozespołami wiatrowymi o łącznej mocy ok. 30 MW.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Były polityk, Michael McCarthy mianowany prezesem ISEA

Następny artykuł

EDF ER nabyła elektrownie wiatrowe w Szkocji

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,