energa

Energa też próbuje walczyć ze smogiem

„Oddycham z Energią” to nowa kompleksowa kampania Grupy Energa na rzecz walki ze smogiem. Obejmuje ofertę produktów oraz usług popularyzujących niskoemisyjność w ogrzewaniu i transporcie, a także działania edukacyjne. Ich ważnym elementem jest uruchomiony z początkiem marca internetowy serwis antysmogowy.

Portal antysmogowy

Serwis antysmogowy www.oddychamzenergia.pl to kompendium wiedzy o smogu i działaniach podejmowanych przeciw niemu przez Energę. Firma stawia sobie za punkt honoru dbałość o środowisko naturalne. Zarządza licznymi odnawialnymi źródłami energii: 46 elektrowniami wodnymi, 5 farmami wiatrowymi oraz 2 fotowoltaicznymi. Inwestuje też rocznie miliony złotych w ochronę środowiska. Stawiając następny, ważny krok na tej drodze Energa udowadnia, że zdrowie klientów to jeden z jej priorytetów.

Internauci, odwiedzając nowy serwis, dowiedzą się, jak powstają zanieczyszczenia powietrza, jaki jest ich wpływ na zdrowie oraz jak można się przed nimi uchronić. Użytkownicy mają też możliwość sprawdzić, jaki rodzaj ogrzewania jest najbardziej przyjazny środowisku i wybrać wariant najlepszy dla siebie. Informacje te są przekazane w przyjaznej formie ciekawostek, artykułów oraz wywiadów z ekspertami.

W serwisie znajdują się szczegóły dotyczące programu „Oddycham z energią” oraz aktualne antysmogowe oferty Energi, m.in. oferta punktów ładowania samochodów elektrycznych czy urządzeń grzewczych z dofinansowaniem sięgającym 5000 złotych. Internauci mogą również skorzystać z internetowej mapy antysmogowej.

Ofertą w smog

Wraz z uruchomieniem portalu, Energa wprowadziła do swojego portfolio nowe produkty i usługi służące popularyzacji ekologicznego ogrzewania elektrycznego.

– Nie działamy z zaskoczenia. Atakujemy groźnego rywala, jakim jest smog, w sposób przemyślany i zaplanowany, na wielu płaszczyznach jednocześnie. Doceniamy rangę przeciwnika i wiemy, że nie ma tu pola na potknięcia. Stawką jest zdrowie nas wszystkich – mówi Jarosław Dybowski, prezes zarządu Energi Obrotu – Nasza propozycja łączy w sobie proekologiczne rozwiązania z szeregiem bonusów. Nie tylko sprawdzimy przyczyny utraty ciepła w domach naszych klientów, ale też zapewnimy atrakcyjną ofertę zakupu energii wraz z projektem, montażem i serwisem nowoczesnego systemu grzewczego. Inwestycja w zdrowsze powietrze z poziomu własnego domu czy mieszkania może być dzięki Enerdze tańsza nawet o 5000 złotych – dodaje.

Energa od marca oferuje pełną obsługę w zakresie sprzedaży i instalacji nowoczesnych systemów ogrzewania opartych o piece akumulacyjne i pompy ciepła. Gwarantuje także montaż i przebudowę instalacji elektrycznej na potrzeby nowego systemu grzewczego. To początek korzyści płynących z nowej oferty. Klienci, którzy zdecydują się na zakup proponowanych systemów ogrzewania, mogą liczyć na dofinansowanie inwestycji  w wysokości 20 proc. ceny urządzenia. Oferta promocyjna obowiązuje od 1 marca 2018 do 31 grudnia 2018 roku. Zaoszczędzić można nawet do kilku tysięcy złotych.

Program „Oddycham z Energią”

„Oddycham z energią” to jedna z wielu inicjatyw potwierdzających zaangażowanie Grupy Energa w dbanie o środowisko naturalne. W ramach kampanii gdańska spółka przewidziała szereg aktywności. Zakres akcji, poza dalszym rozwojem elektromobliności, i oferty produktowej, to przede wszystkim działania edukacyjne. Obejmą one m. in. warsztaty budujące świadomość i proekologiczne postawy wśród najmłodszych, dystrybucję materiałów informacyjnych na temat dbałości o jakość powietrza oraz wspólne działania z samorządami lokalnymi.

 Troska o środowisko naturalne to wartość, która od lat determinuje nasze działania. Jesteśmy najbardziej „zielonym” polskim sprzedawcą energii. Aż 38 proc. wytwarzanego przez nas prądu pochodzi z odnawialnych źródeł. Od wielu lat rozwijamy też w naszym kraju elektromobilność. Nasza oferta słupków ładowania EnerGO! zdobyła w marcu wyróżnienie w konkursie EKOInspiracje. Teraz przyszedł czas na popularyzację ekologicznych systemów grzewczych. Wiemy, że problem smogu jest bardzo złożony, dlatego chcemy działać kompleksowo, z jednej strony edukując Polaków, a z drugiej wprowadzając korzystne oferty zakupu i instalacji niskoemisyjnego ogrzewania – dodaje Jarosław Dybowski.


Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.