Energia odnawialna dla futbolu

W ostatnim czasie coraz częściej w propagowanie idei zielonej energii angażują się duże zagraniczne firmy, którym zależy nie tylko na środowisku naturalnym, ale także na swoim wizerunku. Trend ten powoli zaczyna przechodzić również do branży sportowej, gdzie dobre imię i walka o ideały jest niezwykle ważna. Końcem 2016 roku włodarze stadionu, na którym gra Ajax Amsterdam, wyposażyli Amsterdam ArenĘ (obecnie Johan Cruyff ArenA) w technologię xStorage, opierającą się na 280 bateriach z modelu Nissan Leaf. W przypadku awarii zasilania działają one jak powerbank. Tym razem w stronę zielonej energii postanowił ruszyć Arsenal Londyn. Od tej pory klub będzie wykorzystywał energię wyłącznie z czystych źródeł.

Arsenal Londyn podpisał umowę ze spółką Octopus Energy, która na samym terenie Wielkiej Brytanii posiada 155 farm solarnych. Kontrakt dotyczy dostawy energii ze źródeł odnawialnych w zaspokajającej potrzeby klubu ilości. Współpracę zawiązano w październiku 2016 roku i już wtedy mówiono, że ma ona na celu stopniowe wdrażanie długoterminowego planu co do dostarczania energii odnawialnej do klubu Kanonierów.

Fotowoltaika od Columbus Energy

„Cieszymy się, że współdziałamy z Octopus Energy, który został naszym oficjalnym partnerem energetycznym. […] Będziemy starać się rozwinąć OZE, a także zapewnić kibicom drużyny Kanonierów specjalne oferty” – powiedział podczas zawierania współpracy Vinai Venkatesham, Dyrektor Handlowy Arsenalu Londyn.

Jak widać, pierwsze efekty nadeszły szybciej, niż ktokolwiek się spodziewał. To nie pierwsza inwestycja londyńskiej drużyny związana z troską o środowisko. Wcześniej klub wydał 60 milionów funtów na stworzenie centrum recyklingu nieopodal swojego stadionu.