Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Era rowerów

Era rowerów

Ułatwiają sprawne poruszanie się po mieście i pozwalają uniknąć stania w korkach. Poza tym pomagają w utrzymaniu sprawności fizycznej. Dorzućmy jeszcze fakt, że są zeroemisyjne, a więc przyjazne środowisku. Czy jeszcze kogoś trzeba przekonywać do zalet rowerów?

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Cykliści świętują

Światowy Dzień Roweru obchodzony jest 3 czerwca. To święto stosunkowo młode, bo  ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w kwietniu 2018 roku. Jego inicjatorem jest Leszek Sibilski, były polski kolarz torowy, a aktualnie socjolog na Uniwersytecie w Waszyngtonie. Dlaczego piszemy o tym w październiku? Bowiem 24 października przypada też Międzynarodowe Święto Roweru. Czy tak miłej okazji nie warto celebrować dwukrotnie? 

Złap oddech na rowerze

Stan powietrza w dużej ilości polskich miast pozostawia wiele do życzenia. Wpływa na to nie tylko spalanie węgla i drewna w gospodarstwach domowych, ale też spaliny emitowane przez samochody. Dlatego wybierając rower jako środek codziennej komunikacji, zmniejszasz zanieczyszczenie środowiska, a poza tym nie powodujesz hałasu, którego i tak w centrach miast nie brakuje. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego, czy rowery mogą uratować świat, koniecznie zajrzyj do książki brytyjskiego dziennikarza Petera Walkera o tym samym tytule.

Pandemia a rower

W Polsce i na świecie miłośników rowerów jest całkiem sporo. Świadczy o tym, chociażby popularność rowerów miejskich. Nie możemy także narzekać na dostępność różnego rodzaju jednośladów w przystępnych cenach w sklepach.

W tym roku w wielu miejscach na świecie odnotowano wzrost osób jeżdżących na rowerach, a przyczyniła się do tego sytuacja. Pandemia COVID-19 sprawiła, że władze wielu miast i miasteczek postawiły na rowery, m.in. inwestując w odpowiednią infrastrukturę. Przykład? W Mediolanie wyznaczono ponad 35 km tymczasowych dróg rowerowych. W Wielkiej Brytanii można postarać się o bon o wartości 50 funtów przeznaczony na naprawę rowerów.

Rower to bezpieczny i wygodny transport w tych niepewnych czasach. Z pomiarów przeprowadzonych w pierwszych trzech tygodniach września w Krakowie wynika, że ruch rowerowy wzrósł aż o 27%.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić Was do jazdy rowerem. Dla zdrowia, wygody i kondycji planety oczywiście.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.