Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Książę William patronem dwóch organizacji zajmujących się ochroną przyrody

Książę William patronem dwóch organizacji zajmujących się ochroną przyrody

W poniedziałek królowa Elżbieta i książę Edynburga Filip mianowali księcia Williama patronem dwóch organizacji charytatywnych zajmujących się ochroną przyrody. Objęcie patronatu wpisuje się w długoletnią działalność księcia Cambridge na rzecz ochrony przyrody oraz wsparcia społeczności pracującej na rzecz środowiska naturalnego. 

Reklama

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem wydanym przez Pałac Buckingham, patronatem zostały objęte organizacje Fauna & Flora International (FFI) oraz British Trust of Ornithology (BTO). 

Fauna & Flora International

Założona w 1903 roku Fauna & Flora International jest najstarszą na świecie międzynarodową organizacją zajmującą się ochroną przyrody. Królowa Elżbieta pełniła rolę jej patrona przez prawie 70 lat, kiedy to zdecydowała się oddać to stanowisko wnukowi. 

FFI koncentruje się na ochronie bioróżnorodności, która stanowi podstawę prawidłowo funkcjonujących ekosystemów. Ponadto organizacja chroni zagrożone gatunki roślin i zwierząt na całym świecie, wybierając zrównoważone rozwiązania oparte na osiągnięciach naukowych i poprawiające dobrostan człowieka. 

Działająca w ponad 40 krajach na całym świecie FFI jest również założycielem i członkiem United for Wildlife, koalicji organizacji zajmujących się ochroną przyrody, rządów i międzynarodowych korporacji, które współpracują w celu zwalczania nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami. 

Mianowanie księcia Cambridge na patrona FFI następuje w krytycznym dla naszej planety momencie, gdy świat stoi w obliczu wzajemnie powiązanych globalnych zagrożeń, jakie stwarza COVID-19, zmiany klimatu i zanikanie bioróżnorodności – czytamy w oświadczeniu wydanym przez FFI. – Jesteśmy przekonani, że w tym kluczowym momencie książę William pomoże FFI w skoncentrowaniu uwagi całego świata na pilnej potrzebie podjęcia działań w celu ochrony świata przyrody. 

British Trust for Ornithology

British Trust for Ornithology ma na celu ochronę rodzimych gatunków ptaków oraz ich naturalnych siedlisk. Jednocześnie organizacja promuje korzyści dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia płynące z natury. Wolontariusze BTO gromadzą różnorakie dane, które pomagają w zrozumieniu świata przyrody i podejmowaniu świadomych decyzji. 

Książę Edynburga Filip, jako entuzjasta ornitologii, był patronem BTO od ponad 30 lat. Jego Królewska Mość po raz pierwszy zainteresował się ornitologią w 1956 roku, podczas podróży na królewskim jachcie Britannia między Nową Zelandią a Antarktydą. Podczas rejsu udało mu się sfotografować ptaki morskie występujące w tamtych regionach. Jednak teraz również on zdecydował się przekazać stanowisko księciu Williamowi.

Rodzina królewska kocha przyrodę

Książę William wielokrotnie angażował się w akcje na rzecz klimatu i wspierał organizacje działające na rzecz środowiska naturalnego. 

Na początku tego roku razem z księżną Kate ogłosili powołanie nagrody “The Earthshot Prize”. Książę Cambridge wziął także udział w międzynarodowej konferencji “Countdown”, poruszającej problem katastrofy klimatycznej. 

Niedawno w sieci ukazał się film, w którym książę George, księżniczka Charlotte oraz książę Louis zadają pytania Davidowi Attenborough, znanemu brytyjskiemu przyrodnikowi.

Źródło: worldanimalnews.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.