Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Firma płaci za oszczędzanie energii nawet 200 zł za każdą megawatogodzinę

Firma płaci za oszczędzanie energii nawet 200 zł za każdą megawatogodzinę

Firma płaci za oszczędzanie energii nawet 200 zł za każdą megawatogodzinę

Od 15 lipca odbiorcy, którzy ograniczą swoje zapotrzebowanie na gaz lub energię elektryczną, mogą otrzymać nawet 200 zł za każdą zaoszczędzoną megawatogodzinę. Taką ofertę dla swoich klientów biznesowych przygotowała Grupa EWE. 

Reklama

Firma płaci za oszczędzanie energii

Spółka, w ramach programu „Płacimy za oszczędzanie”, płaci za ograniczenia zużycia prądu i gazu począwszy od sierpnia do końca najbliższej zimy. Klienci EWE mają dwie opcje planu oszczędzania do wyboru – bez i z deklaracją ograniczenia zużycia paliwa gazowego lub energii elektrycznej. 

W pierwszym wariancie klient nie musi szacować ograniczenia swojego zużycia, po prostu stara się zaoszczędzić jak najwięcej. W drugim przedstawiciel EWE, wraz z klientem, określają poziom planowanych oszczędności, które zamierzają osiągnąć. Wariant z deklaracją jest bardziej wymagający, ale i premia dla klienta z tytułu oszczędności, może być nawet dwukrotnie wyższa. Na tym etapie programem została objęta większość klientów biznesowych, nie mających możliwości korzystania z obecnie istniejących systemów wsparcia, np. zamrożenia cen.

Jakie realne pieniądze może otrzymać firma?

Do programu przystąpić mogą zarówno duże firmy przemysłowe jak i mali przedsiębiorcy. Dla przykładu średniej wielkości firma usługowo-handlowa, której przeciętny, miesięczny rachunek za gaz lub energię wynosi 11 tys. zł, zadeklaruje obniżenie swojego zapotrzebowania o 10%, może liczyć na premię w wysokości blisko 12 tys. zł. 

W przypadku energii elektrycznej będzie to już ok. 16 tys. zł. Natomiast jeśli wspomniane oszczędności zostaną wygenerowane w wariancie „bez deklaracji” premia wyniesie ponad 8 tys. zł.

Od 27 lipca br. Rosja po raz kolejny obniżyła dostawy gazu do Europy. Minister Anna Moskwa wskazała, że obecnie w Polsce nie ma konieczności ograniczania dostaw gazu. Dodatkowo Ministerstwo Klimatu i Środowiska planuje kampanię społeczną zachęcającą do oszczędności energii. EWE nie czeka i wystartowała już z innowacyjnym programem „Płacimy za oszczędzaniepowiedział uruchamiając program Daniel Waschow, prezes zarządu EWE.

Pierwsi klienci EWE już zadeklarowali udział w programie i zaczynają oszczędzanie.

Wiemy, że to bardzo trudny czas dla wszystkich odbiorców, jednak szczególnie dla odbiorców biznesowych, bo w niewielkim stopniu mogą oni liczyć na systemy wsparcia. Wierzę, że jeśli zaczną wspólnie z nami podejmować działania podnoszące efektywność, oprócz oszczędności na rachunkach, mogą mieć dodatkowe korzyści finansowe i być może przeznaczyć je na inwestycje we własne, ekologiczne źródła energii lub poprawę efektywności energetycznejdodaje Daniel Waschow.

Źródło informacji: EWE, zdj. główne – Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.