Workhorse-N-GEN

Firmy kurierskie inwestują w elektryczne pojazdy

Centrala firmy UPS oświadczyła, że zamierza w najbliższym czasie uzupełnić swoją flotę samochodów dostawczych o wersje z napędem elektrycznym.

W tym celu firma nawiązała współpracę z producentem ciężarówek Workhorse Group, której celem jest produkcja samochodu dostawczego idealnego dla kurierskiego profilu działalności UPS. Według wspólnego komunikatu wydanego przez oba podmioty, pierwsze 50 egzemplarzy, które wyjadą na ulice amerykańskich miast jeszcze w tym roku, będzie miało zasięg do 160 km.

Amerykański potentat branży kurierskiej posiada 35 000 samochodów dostawczych, z czego zdecydowaną większość stanowią modele o napędzie benzynowym i diesla. Tylko niewielka część floty jest napędzana silnikami hybrydowymi oraz elektrycznymi.

Władze koncernu UPS mają nadzieję, że dzięki inwestycji w elektromobilność spadną koszty operacyjne. Ma być to możliwe dzięki porównywalnym cenom tradycyjnych i elektrycznych pojazdów, ale zdecydowanie niższym kosztom eksploatacji tych drugich.

UPS informuje ponadto, że do 2020 roku 25% floty pojazdów należących do koncernu będzie napędzanych hybrydowo lub elektrycznie, co nie wyklucza w przyszłości wprowadzenia do codziennej eksploatacji również innych ekologicznych napędów.

Podobne cele zostały przyjęte w strategii zużycia energii elektrycznej. Aż 25% zapotrzebowania spółki ma pochodzić ze źródeł odnawialnych. Wynik ten planowany jest na rok 2025.

Źródło: Reuters

1 comment
  1. Nie wiem czy przekonuja mnie te elektryczne samochody. Ostatnio wlasnie o dostawczakach gadalem z wujkiem i on wspominal, ze teraz bardzo sie oplacaja te peugeoty boxer, ktore maja bardzo dobre oferty finansowania a auta sa mega porzadne.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Opracowano system zasilania energią słoneczną, który działa również w nocy

Innowacyjna bateria termiczna opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Curtin będzie kluczem do systemu energii słonecznej zdolnego do produkcji energii elektrycznej przez noc. Pozwoli to instalacjom OZE rywalizować z paliwami kopalnymi jako realnym źródłem energii dla przemysłu komercyjnego i ciężkiego na całym świecie, w tym dla górnictwa.