Workhorse-N-GEN

Firmy kurierskie inwestują w elektryczne pojazdy

Centrala firmy UPS oświadczyła, że zamierza w najbliższym czasie uzupełnić swoją flotę samochodów dostawczych o wersje z napędem elektrycznym.

W tym celu firma nawiązała współpracę z producentem ciężarówek Workhorse Group, której celem jest produkcja samochodu dostawczego idealnego dla kurierskiego profilu działalności UPS. Według wspólnego komunikatu wydanego przez oba podmioty, pierwsze 50 egzemplarzy, które wyjadą na ulice amerykańskich miast jeszcze w tym roku, będzie miało zasięg do 160 km.

Amerykański potentat branży kurierskiej posiada 35 000 samochodów dostawczych, z czego zdecydowaną większość stanowią modele o napędzie benzynowym i diesla. Tylko niewielka część floty jest napędzana silnikami hybrydowymi oraz elektrycznymi.

Władze koncernu UPS mają nadzieję, że dzięki inwestycji w elektromobilność spadną koszty operacyjne. Ma być to możliwe dzięki porównywalnym cenom tradycyjnych i elektrycznych pojazdów, ale zdecydowanie niższym kosztom eksploatacji tych drugich.

UPS informuje ponadto, że do 2020 roku 25% floty pojazdów należących do koncernu będzie napędzanych hybrydowo lub elektrycznie, co nie wyklucza w przyszłości wprowadzenia do codziennej eksploatacji również innych ekologicznych napędów.

Podobne cele zostały przyjęte w strategii zużycia energii elektrycznej. Aż 25% zapotrzebowania spółki ma pochodzić ze źródeł odnawialnych. Wynik ten planowany jest na rok 2025.

Źródło: Reuters

1 comment
  1. Nie wiem czy przekonuja mnie te elektryczne samochody. Ostatnio wlasnie o dostawczakach gadalem z wujkiem i on wspominal, ze teraz bardzo sie oplacaja te peugeoty boxer, ktore maja bardzo dobre oferty finansowania a auta sa mega porzadne.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!