OZE,

Nowa ustawa o OZE niebawem trafi do sejmu

Jak informuje Ministerstwo Energii, nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii  ma niebawem trafić do sejmu. „Rzeczypospolita” podaje, że projekt powinien być przedstawiony rządowi już w tym tygodniu.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, premier Mateusz Morawiecki chce zapoznać się z oceną skutków nowelizacji. Dodatkowo konieczna jest analiza zgodności nowej ustawy z przepisami europejskimi i wytycznymi warunkowej notyfikacji, jakiej udzieliła Komisja Europejska dla polskiego systemu wsparcia OZE.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych już 28 lutego wydało stanowisko w tej sprawie. „Projekt nie jest sprzeczny z prawem UE. Dotyczy to też kwestii związanych z udzielaniem pomocy publicznej, także rozpatrywanych w toku ostatniej notyfikacji”, czytamy w informacjach MSZ.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Opracowano system zasilania energią słoneczną, który działa również w nocy

Innowacyjna bateria termiczna opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Curtin będzie kluczem do systemu energii słonecznej zdolnego do produkcji energii elektrycznej przez noc. Pozwoli to instalacjom OZE rywalizować z paliwami kopalnymi jako realnym źródłem energii dla przemysłu komercyjnego i ciężkiego na całym świecie, w tym dla górnictwa.