OZE,

Nowa ustawa o OZE niebawem trafi do sejmu

Jak informuje Ministerstwo Energii, nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii  ma niebawem trafić do sejmu. „Rzeczypospolita” podaje, że projekt powinien być przedstawiony rządowi już w tym tygodniu.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, premier Mateusz Morawiecki chce zapoznać się z oceną skutków nowelizacji. Dodatkowo konieczna jest analiza zgodności nowej ustawy z przepisami europejskimi i wytycznymi warunkowej notyfikacji, jakiej udzieliła Komisja Europejska dla polskiego systemu wsparcia OZE.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych już 28 lutego wydało stanowisko w tej sprawie. „Projekt nie jest sprzeczny z prawem UE. Dotyczy to też kwestii związanych z udzielaniem pomocy publicznej, także rozpatrywanych w toku ostatniej notyfikacji”, czytamy w informacjach MSZ.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!