OZE,

Nowa ustawa o OZE niebawem trafi do sejmu

Jak informuje Ministerstwo Energii, nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii  ma niebawem trafić do sejmu. „Rzeczypospolita” podaje, że projekt powinien być przedstawiony rządowi już w tym tygodniu.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, premier Mateusz Morawiecki chce zapoznać się z oceną skutków nowelizacji. Dodatkowo konieczna jest analiza zgodności nowej ustawy z przepisami europejskimi i wytycznymi warunkowej notyfikacji, jakiej udzieliła Komisja Europejska dla polskiego systemu wsparcia OZE.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych już 28 lutego wydało stanowisko w tej sprawie. „Projekt nie jest sprzeczny z prawem UE. Dotyczy to też kwestii związanych z udzielaniem pomocy publicznej, także rozpatrywanych w toku ostatniej notyfikacji”, czytamy w informacjach MSZ.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.