1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Fotowoltaika – mazowieckie stawia na prąd z OZE

Fotowoltaika – mazowieckie stawia na prąd z OZE

Województwo mazowieckie jest zaraz po Śląsku największym konsumentem energii elektrycznej. Prawie całość zużywanej energii pochodzi z konwencjonalnych elektrowni węglowych, które emitują do atmosfery ogromne ilości zanieczyszczeń. Coraz więcej mieszkańców Mazowsza chce zadbać o zdrową atmosferę w swoim regionie i  inwestuje w fotowoltaikę. 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Fotowoltaika zdobi mazowieckie dachy

Mieszkańcy Mazowsza chętnie sięgają po ekologiczne, oszczędne rozwiązania dla domu. Nie tylko mieszkańcy Warszawy inwestują w fotowoltaikę, ale i mniejszych miejscowości jak Promna-Kolonia czy Warka. 

Dom Pana Dariusza to zielona enklawa. Doskonale wpisuje się w nią instalacja fotowoltaiczna, która produkuje czystą energię ze słońca. To nie tylko rozwiązanie ekologiczne, ale i ekonomiczne. Klient Columbus Energy nie musi już martwić się wysokimi rachunkami za prąd i może pielęgnować swój ogród bez względu na to jaka jest taryfa prądu. 

fotowoltaika mazowieckie
Instalacja fotowoltaiczna o mocy 2,66 w m. Promna-Kolonia (woj. mazowieckie)

Utrzymanie dużego domu zazwyczaj jest sporym wydatkiem. Pan Łukasz z mazowieckiej Warki myśląc o oszczędnościach, a także przyszłych pokoleniach  zainwestował w instalację fotowoltaiczną. Jego elektrownia słoneczna o mocy 9,74 kWp w pełni pokrywa zapotrzebowanie gospodarstwa domowego.

fotowoltaika mazowieckie Warka
Instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,74 w m. Warka (woj. mazowieckie)

Nowe domy w mazowieckim z fotowoltaiką 

Coraz częściej nowe domy budowane są tak by były efektywne energetycznie i samowystarczalne. Już na etapie projektowania domu firma Columbus pomaga klientom przystosować budynek pod instalację fotowoltaiczną i określić moc instalacji. 

Pan Waldemar z Wyszkowa postanowił zainstalować fotowoltaikę na nowym domu, zanim jeszcze w nim zamieszkał. Na podstawie analizy potrzeb firma określiła przyszłe zapotrzebowanie na energię elektryczną i dobrała instalację o mocy 2,9 kWp. 

fotowoltaika mazowieckie Wyszków
Instalacja fotowoltaiczna o mocy 2,9 w m. Wyszków (woj. mazowieckie)

Fotowoltaika sposobem na odciążenie mazowieckich elektrociepłowni

Zapotrzebowanie województwa mazowieckiego na energię elektryczną stale rośnie. Zarówno stolica jak i miasta okalające dynamicznie się rozwijają, postęp gospodarczy, a także wysoki poziom życia mieszkańców sprawiają, że pobór energii jest coraz wyższy. Do tego dochodzą rosnące temperatury, gdy słupek przekroczy 30°C, popyt miasta na energię elektryczną gwałtownie rośnie.

Rozwiązaniem problemu przeciążenia sieci jest dywersyfikacja źródeł energii i inwestycja w OZE. Energetyka rozproszona, a zwłaszcza fotowoltaika pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego. Region mazowiecki inwestując w fotowoltaikę zarówno na budynkach użyteczności publicznej jak i na indywidualnych gospodarstwach domowych, dąży do odciążenia sieci energetycznej i większej niezależności od konwencjonalnych elektrowni na węgiel. Fotowoltaika to dla województwa mazowieckiego również ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery i w konsekwencji czystsze powietrze.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.