Battery-switching device promises more road time for Tesla, Leaf drivers

Francja chce zwiększyć poziom inwestycji w fabryki akumulatorów

Francja planuje w ciągu następnych pięciu lat zainwestować 700 milionów euro, aby zwiększyć produkcję ogniw akumulatorowych do samochodów elektrycznych.

Doradcy prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, zapowiedzieli, że w tym tygodniu ogłoszą oficjalnie decyzję w tej kwestii. Plan produkcji ogniw akumulatorów przedstawiony będzie z okazji stulecia Międzynarodowej Organizacji Producentów Pojazdów Silnikowych, na które zaproszeni zostali przedstawiciele międzynarodowych koncernów motoryzacyjnych.

Niemiecki rząd ogłosił w listopadzie ubiegłego roku, że również przeznaczy około 1 miliarda euro (1,1 miliarda dolarów) na wsparcie produkcji ogniw akumulatorowych.

Francja i Niemcy chcą produkować akumulatory na dużą skalę w Europie, aby utrzymać międzynarodową konkurencję i zmniejszyć zależność europejskich producentów samochodów elektrycznych od azjatyckich dostawców ogniw.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.