Battery-switching device promises more road time for Tesla, Leaf drivers

Francja chce zwiększyć poziom inwestycji w fabryki akumulatorów

Francja planuje w ciągu następnych pięciu lat zainwestować 700 milionów euro, aby zwiększyć produkcję ogniw akumulatorowych do samochodów elektrycznych.

Doradcy prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, zapowiedzieli, że w tym tygodniu ogłoszą oficjalnie decyzję w tej kwestii. Plan produkcji ogniw akumulatorów przedstawiony będzie z okazji stulecia Międzynarodowej Organizacji Producentów Pojazdów Silnikowych, na które zaproszeni zostali przedstawiciele międzynarodowych koncernów motoryzacyjnych.

Niemiecki rząd ogłosił w listopadzie ubiegłego roku, że również przeznaczy około 1 miliarda euro (1,1 miliarda dolarów) na wsparcie produkcji ogniw akumulatorowych.

Francja i Niemcy chcą produkować akumulatory na dużą skalę w Europie, aby utrzymać międzynarodową konkurencję i zmniejszyć zależność europejskich producentów samochodów elektrycznych od azjatyckich dostawców ogniw.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Gwiazdor serialu „Beverly Hills, 90210” został pochowany w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów

Luke Perry, aktor najbardziej znany z roli Dylana McKaya w serialu „Beverly Hills, 90210”, zmarł w marcu tego roku na skutek udaru. Sophie Perry, córka aktora, podzieliła się za pomocą mediów społecznościowych ostatnią wolą swojego ojca: był nią ekologiczny pochówek w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów.