Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

General Motors wprowadzi na rynek wydajny i tani akumulator

General Motors wprowadzi na rynek wydajny i tani akumulator

General Motors oświadczył, że w planach na najbliższe miesiące ma wprowadzenie nowoczesnego i wydajnego akumulatora „Ultium”. Jego zasięg będzie nieco większy niż u Tesli, a cena atrakcyjniejsza – niższa od tych, które obowiązują obecnie.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

General Motors przy współpracy z LG Chem wyprodukował unikalne baterie do samochodów elektrycznych. Mają być zastosowane już w modelach Cruise Origin i SUV-ie Cadillac. Czym wyróżniają się na tle konkurencji?


Nawet do 644 km na jednym ładowaniu

Baterie „Ultium” składają się z dużych ogniw w torebkach, składowanych poziomo lub pionowo, co pozwala zaoszczędzić miejsce. Ogniwa NCMA 89 zawierają 89 procent niklu, 5 procent kobaltu, 5 procent manganu i 1 procent aluminium. W porównaniu z NCM 811 technologia jest bardziej zaawansowana i wykorzystuje mniej kobaltu.To właśnie ma przełożyć się na ich niską cenę, która według założeń koncernu utrzyma się poniżej 100 dolarów za 1 kWh.

Pojemność baterii ma mieścić się w przedziale  od 50 do 200 kWh. „Ultium” o największej pojemności pozwolą przejechać na jednym ładowaniu ok. 644 km.. Samochody osobowe zostaną wyposażone w instalacje 400-woltowe obsługujące moc ładowania do 200 kW, a ciężarowe nawet do 350 kW. Dla porównania Tesla Model S posiada akumulator o zasięgu ok. 600 km

Technologiczny wyścig wciąż jednak trwa – Tesla ma w planach wprowadzenie baterii o zasięgu przekraczającym 800 km. 

źródło: interestingengineering.com

Fot. główna: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.