1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Generator słoneczny do wzięcia na camping. Cyfrowi nomadzi będą zadowoleni

Generator słoneczny do wzięcia na camping. Cyfrowi nomadzi będą zadowoleni

Kto marzy o podróżach i przebywaniu na łonie natury może też potrzebować dostępu do energii elektrycznej. Cyfrowi nomadzi powinni być zadowoleni z off-gridowego generatora słonecznego, który zwiększy komfort przebywania na campingu.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Off-grid na campingu i w pracy

Generator słoneczny amerykańskiej marki Jackery to dotąd jej najsilniejsze, zrównoważone źródło bazujące na energii słonecznej. Najnowsze dzieło nosi nazwę Solar Generator 2000 Pro i jest kompatybilne z zestawem ogniw PV Explorer 2000 Pro. Całość gwarantuje wytwarzanie energii z sześciu lekkich paneli słonecznych o mocy 200 W. 

Jak podaje firma, ich nowe urządzenie ma gwarantować dostęp do energii wszystkim tym podróżnikom, którzy przebywają sporo czasu na łonie natury i dbają o ekologię. Ale nie tylko cyfrowi nomadzi mają być zadowoleni z generatora. W dobie pracy zdalnej, pracownicy z radością korzystają z opcji przebywania w przyrodzie podczas zmian w pracy. Podobnie, ta przenośna turbina wiatrowa może generować energię „w trasie”.

Dostęp do Internetu potrzebny jest wielu osobom bez względu na to, czy chcą polegać wyłącznie na sobie i naturze. Przeglądanie map, prognozy pogody, ładowanie sprzętu fotograficznego, gotowanie czy praca na komputerze mają być łatwo dostępne dla wszystkich tych, którzy dążą do zrównoważonego rozwoju. 

aEEpyk5P 9X2MaiyyEJAnQNqWQef0RJ5NVmXXVtElK R lU3EfodqjaZCQZ6IQ4kk9b04y8FuIU FHk2FjCIl
Generator słoneczny i panele PV, fot. jackery.com

Jak uruchomić generator solarny?

Przenośna elektrownia o mocy 200 W jest prosta w użytkowaniu. Sześć lekkich paneli podłącza się do generatora w minutę. Konieczne jest  właściwe ustawienie paneli w kierunku Słońca. Generator można również ładować ok. 2,5 h elektrycznością pochodzącą z gniazdka AC lub ładowarki samochodowej, choć w tym drugim przypadku pełne naładowanie potrwa nawet dobę.

Urządzenie jest wykonane z monokrystalicznych ogniw słonecznych. Każdy, wodoodporny panel waży ok. 3,7 kg. Panele wyposażone są w regulowane podstawki, posiadające zintegrowane uchwyty.

źródło: jackery.com, designboom.com

fot. główne Jackery

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.