Gmina Hrubieszów z przetargiem na kolektory, fotowoltaikę i pompy ciepła

Gmina Hrubieszów ogłosiła przetarg na wykonanie domowych instalacji OZE, takich jak: kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. Fundusze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Termin składania ofert mija początkiem czerwca.

Wpływ na wybór wykonawcy będzie miała w 60% propozycja cen instalacji oraz w 30% długość okresu gwarancji na jej elementy i system zarządzania energią OZE. Pozostałe 10% to możliwość skrócenia terminu wykonania zamówienia.

W planach jest montaż aż 253 instalacji, a w tym: 136 instalacji fotowoltaicznych wraz z pompami ciepła oraz 117 kolektorów słonecznych. Wartość projektu „Budowa instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii w Mieście Hrubieszowie” wynosi 4,21 mln zł, z czego aż 3,21 mln zł pochodzi z funduszy unijnych, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, działanie 4.1 „Wsparcie wykorzystania OZE”.

Instalacje OZE pojawią się zarówno na budynkach mieszkalnych, gospodarczych, jak i na gruncie. Jednostkowa moc pomp ciepła będzie wynosiła 1,92 kW, natomiast kolektorów i paneli fotowoltaicznych będzie zależna od zapotrzebowania.

W sumie prosumenci z województwa lubelskiego z funduszy unijnych pozyskają niemal 600 mln zł na inwestycje w odnawialne źródła energii. Maksymalna wysokość dofinansowania to 85% kosztów kwalifikowanych.

źródło: gramwzielone.pl