Gmina Ustka podpisała umowę z firmą Energa

Redukcja zużycia energii elektrycznej jest jednym z tych celów, który bardzo często obierają sobie europejscy urzędnicy. Im mniejsze bowiem jest jej zużycie, tym mniejsze zapotrzebowanie – czego efektem jest krótszy czas pracy elektrowni węglowych, w dalszym ciągu zagrażających środowisku. Aby jednak możliwa była redukcja energetycznego zapotrzebowania konieczne są wspólne działania państw europejskich na rzecz proekologicznych inwestycji.  Do takich właśnie działań zalicza się między innymi modernizacja energochłonnego oświetlenia miejskiego.

Tym bardziej cieszy fakt, że również w Polsce takie inwestycje stają się coraz bardziej popularne. W ostatnim czasie pisaliśmy o gminie Daleszyce, która postanowiła zainwestować w inteligentne oświetlenie miejskie. Teraz tymi śladami kroczy również gmina Ustka, która na mocy umowy z firmą Energa zmodernizuje swoje oświetlenie na LED-owe, bardziej przyjazne środowisku.

Porozumienie podpisane między Ustką a Energą zobowiązuje firmę do stworzenia niemal tysiąca punktów energooszczędnego oświetlenia typu LED. Inwestycja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na terenie gminy; z kolei montaż oświetlenia LED pozwoli na ograniczenie emisji dwutlenku węgla.  Za sprawą powyższej umowy powstaną także okolicznościowe bożonarodzeniowe dekoracje świetlne.

– Dobra współpraca z samorządem i otwartość na wdrażanie proekologicznego i energooszczędnego oświetlenia przynosi efekty. Wdrażamy nowoczesne technologie LED, które poprawiają walory estetyczne miejsca i wspierają realizację planów gospodarki nisko emisyjnej w gminach – tak powyższą inwestycję skomentował Michał Bełbot, prezes grupy Energa Oświetlenie.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Elektryczny Volkswagen przeznaczony dla carsharingu

Następny artykuł

Jak Polska i Dania rozwiążą spór o kawałek morza pod którym ma iść bałtycka rura?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,