Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Google zainwestuje w fotowoltaikę na Tajwanie

farma fotowoltaiczna Kraśnik Koszaliński

Google zainwestuje w fotowoltaikę na Tajwanie

Google wraz z partnerami wybuduje 10-megawatową farmę fotowoltaiczną na Tajwanie, która będzie zasilała lokalne centrum danych internetowego giganta. Jednocześnie szykuje się duża inwestycja w fotowoltaikę w południowo-wschodnich stanach USA.

BANER MOBILEB1
Reklama

W miniony wtorek (22.01.) firma Google ogłosiła rozpoczęcie projektu, w ramach którego wraz z partnerami rozwojowymi – Diode i New Green Power, wybuduje w Tainan City na Tajwanie 10-megawatową farmę fotowoltaiczną. Będzie ona usytuowana 100 km na południe od centrum danych Google Changhua County i podłączona do tej samej regionalnej sieci energetycznej.

Dzięki realizacji projektu firma Google zapewni sobie długoterminową, stałą cenę za energię elektryczną w lokalizacji na Tajwanie. To także kolejny krok do realizacji polityki firmy zakładającej zasilanie wszystkich centrów danych energią odnawialną przez całą dobę.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Warto przypomnieć, że Google jest już największym przedsiębiorstwem skupującym energię odnawialną. Od 2010 r. firma podpisała ponad 30 umów dotyczących energii słonecznej i wiatrowej w obu Amerykach i Europie, a projekt tajwański to pierwszy projekt czystej energii w Azji.

Teraz, kiedy rząd Tajwanu dąży do zmian mających na celu zmniejszenie kosztów energii odnawialnej, Google ma nadzieję, że inne firmy zainwestują w zieloną energię i tym samym napędzą rozwój większych projektów. W Tainan City Google wraz z partnerami planuje zainstalować 40 000 paneli słonecznych zamontowanych na słupach nad komercyjnymi stawami rybackimi. Utworzenie farmy w ten sposób zmaksymalizuje wykorzystanie ziemi, przyniesie korzyści społeczności rybackiej, która uzyska rekompensatę za użytkowanie gruntów. Tym samym nie zostanie też zakłócona lokalna równowaga ekologiczna.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Tymczasem w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych Google współpracuje z władzą Tennessee Valley (TVA), aby utworzyć kilka farm słonecznych, które wyprodukują 413 megawatów energii z 1,6 miliona paneli słonecznych. Dwie największe planowane farmy w Hollywood – Alabama i Yum Yum w stanie Tennessee, będą w stanie wyprodukować około 150 megawatów każda. Będą to największe farmy słoneczne, jakie kiedykolwiek zbudowano dla Google.

W połączeniu z farmami słonecznymi Google wybuduje dwa nowe kampusy centrum danych w regionie, jeden w Tennessee i jeden w północnej Alabamie. Dzięki nowym elektrowniom fotowoltaicznym nowe centra danych będą zasilane energią odnawialną od samego początku.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.