Google zamontuje największą w USA pompę ciepła na swój użytek

Google będzie korzystać wyłącznie z odnawialnych źródeł energii

Google jest jedną z firm należących do grupy RE100, mającej na celu zgromadzenie wokół siebie tych przedsiębiorstw, które zadeklarowały porzucenie konwencjonalnych źródeł energii na rzecz odnawialnych. Gigant z Mountain View przynależy do RE100 od samego początku, bowiem firma ta chce pozyskiwać energię wyłącznie z zielonych, czystych źródeł. Do takiego działania przybliża się każdego dnia, między innymi podczas projektowania i budowania swoich nowych biurowców.

Obecnie Google jest w trakcie budowy kompleksu biurowego nieopodal Mountain View, czyli miejsca, gdzie znajduje się główna siedziba firmy. Już na etapie projektowania tej inwestycji zdecydowano się na wiele proekologicznych rozwiązań, które zostały właśnie wcielone w życie. Najważniejszym z nich jest montaż największej w Ameryce Północnej pompy ciepła pozwalającej na tanie oraz przyjazne naturze ogrzewanie budynku, jak również jego chłodzenie w przypadku wysokich temperatur na zewnątrz.

To jednak nie jedyne ciekawe rozwiązanie, które zastosowano w powstającym biurowcu. Zdecydowano się również na wykorzystanie systemu odzyskiwania wody deszczowej oraz na inteligentne okna, będące w stanie samodzielnie regulować dopływ promieni słonecznych do wewnątrz, dzięki czemu możliwa będzie minimalizacja konieczności chłodzenia bądź ogrzewania budynku.

Dzięki wykorzystaniu licznej ilości proekologicznych rozwiązań budynek najprawdopodobniej uzyska prestiżowy certyfikat LEED Platinum, który przyznawany jest przez U.S. Green Building Council budowlom stworzonym z myślą o ochronie środowiska naturalnego.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Tauron pozyskał kolejne środki unijne na modernizację swojej sieci

Następny artykuł

Kościół angażuje się w walkę ze smogiem

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,
  • księgowość wawer
  • biura rachunkowe warszawa wawer woj mazowieckie kontrola rachunkowości firmy prowadzenie finansów sporządzanie
    kazimierscy.pl