Jak działają pompy ciepła?

Pompy ciepła są dzisiaj jednym z najbardziej ekologicznych i efektywnych systemów ogrzewania budynków oraz źródłem ciepłej wody użytkowej. Technologia ta jest dziś bardzo konkurencyjna ze względu na koszty eksploatacji. Ponadto podkreśla się, że pompy ciepła należą do najbardziej bezpiecznych urządzeń grzewczych dostępnych na dzisiejszym rynku.

Wyróżnia się dwa rodzaje pomp ciepła: woda i ziemia oraz ziemia-woda. Systemy są wyposażone w inteligentne sterowniki dotykowe, który umożliwiają użytkownikom dostosowanie procesu ogrzewania budynku do własnych potrzeb. Specjalnie dla SwiatOZE.pl o funkcjonowaniu pomp ciepła opowiada Sławomir Ociepa, przedstawiciel firmy Galmet.

Galmet to polska firma rodzinna z 35-letnim doświadczeniem w branży grzewczej. To jeden z największych producentów urządzeń grzewczych w kraju i eksporter do prawie 30 krajów świata. Firma jest w czołówce najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw. Centrum technologiczno – produkcyjne Galmet zapewnia  jakość i najwyższe standardy produktów i przyczynia się do powstania zaawansowanych technologicznie i ekologicznie systemów grzewczych dla indywidualnych gospodarstw domowych, budynków użyteczności publicznej i obiektów przemysłowych.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Kompostownik w mieszkaniu?

Następny artykuł

Nowa generacja statków do prac na instalacjach wiatrowych off-shore

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,