Gorlice pełne odpadów

W małopolskich Gorlicach jeszcze kilka lat temu działała rafineria. Obecnie pozostały po niej wspomnienia i chemiczne odpady, które nigdy nie powinny się tam znaleźć. Właściciel rafinerii postanowił jednak składować je w miejscu dawnego interesu, o niczym nie informując okolicznych mieszkańców. Według jego zapewnień miało znajdować się tam tylko kilka beczek odpadów, okazało się, jednak że jest ich wiele więcej.

Wszystko zaczęło się od mieszkańców, którzy postanowili zawiadomić lokalne władze o możliwości popełnienia przestępstwa. Wszystko w obawie o własne zdrowie i ewentualne skażenie środowiska — wiele mówiło się bowiem o tym, że zapewnienia właściciela mogą by fałszywe.

Kontrola urzędników jasno wskazała, że odpadów jest o wiele więcej, bowiem kilka ton. Są one toksyczne i bardzo niebezpieczne dla środowiska. Co więcej, są one składowane w sposób nienależyty, beż jakichkolwiek zezwoleń. Sama rafineria nigdy nie była wyposażona w systemy przeznaczone do utylizacji. Właściciel firmy tłumaczy się, że dopiero chciał wystąpić o potrzebne zezwolenia na składowanie odpadów. Nim zdąży to zrobić, zostaną postawione mu zarzuty, które mogą skierować go do więzienia nawet na 5 lat.

1 comment

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej: