Gorlice pełne odpadów

W małopolskich Gorlicach jeszcze kilka lat temu działała rafineria. Obecnie pozostały po niej wspomnienia i chemiczne odpady, które nigdy nie powinny się tam znaleźć. Właściciel rafinerii postanowił jednak składować je w miejscu dawnego interesu, o niczym nie informując okolicznych mieszkańców. Według jego zapewnień miało znajdować się tam tylko kilka beczek odpadów, okazało się, jednak że jest ich wiele więcej.

Wszystko zaczęło się od mieszkańców, którzy postanowili zawiadomić lokalne władze o możliwości popełnienia przestępstwa. Wszystko w obawie o własne zdrowie i ewentualne skażenie środowiska — wiele mówiło się bowiem o tym, że zapewnienia właściciela mogą by fałszywe.

Kontrola urzędników jasno wskazała, że odpadów jest o wiele więcej, bowiem kilka ton. Są one toksyczne i bardzo niebezpieczne dla środowiska. Co więcej, są one składowane w sposób nienależyty, beż jakichkolwiek zezwoleń. Sama rafineria nigdy nie była wyposażona w systemy przeznaczone do utylizacji. Właściciel firmy tłumaczy się, że dopiero chciał wystąpić o potrzebne zezwolenia na składowanie odpadów. Nim zdąży to zrobić, zostaną postawione mu zarzuty, które mogą skierować go do więzienia nawet na 5 lat.

    1 komentarz

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Sposoby magazynowania energii fotowoltaicznej

Następny artykuł

Ponad 9 mln zł na rozwój terenów zielonych w Gminie Stalowa Wola

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,
  • nowy marketing dominik kaznowski
  • maj informacje na temat marketingu internetowanego i dominik kaznowski nowymarketing where s the beef

    prawolingo.pl