Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Sposoby magazynowania energii fotowoltaicznej

Sposoby magazynowania energii fotowoltaicznej

II Branżowe Forum Fotowoltaiczne, które odbyło się w dniu 24 maja 2017, jest okazją do podsumowań i przedstawienia niezwykle ciekawych zagadnień, jakie zostały poruszone przy okazji targów Green Power.

Przetworzenie energii fotowoltaicznej w energię cieplną jest zagadnieniem szczególnie interesującym dla osób, które stały się już szczęśliwymi posiadaczami instalacji fotowoltaicznej w swoim domu. Dlatego szczególnie tym osobom polecamy materiał nagrany przez reportera naszego portalu, który rozmawiał z przedstawicielem firmy Viessmann — czołowym producentem kompleksowych rozwiązań dla klienta instytucjonalnego i prywatnego.

O sposobach magazynowania energii i nie tylko mówi — Artur Kaczmarczyk z firmy Viessmann.

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia czym jest BFF 2017? Jest to spotkanie uczestników rynku fotowoltaicznego, począwszy od wykonawców, firm EPC, dostawców podzespołów, modułów, jak również inwestorów. Wydarzenie jest znakomitą okazją do wymiany poglądów, doświadczeń oraz poruszenia zagadnień związanych z funkcjonowaniem w branży. Uczestnicy dzielą się wiedzą oraz spostrzeżeniami na temat polskiego prawodawstwa OZE i programów finansujących inwestycje.

Podczas ostatniego forum zaprezentowano m.in. najnowsze technologie z zakresu zarządzania mocą oraz przedstawiono premierowe sposoby magazynowania energii z instalacji fotowoltaicznej, jakie zagościły już na dobre w wielu krajach świata. Również w Polsce cieszą się one uznaniem coraz większej grupy osób.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.