Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Green Energy Congress – ekologiczna energia przyszłości

Green Energy Congress – ekologiczna energia przyszłości

Energetyka, przemysł, społeczeństwo, Top Eco Innovation – to cztery bloki tematyczne pierwszej edycji konferencji Green Energy Congress. Wydarzenie ma na celu budować świadomość i wyznaczać trendy efektywnej i ekologicznej energetyki.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Gdzie i kiedy?

23 września 2021 r. w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja Green Energy Congress, skoncentrowanej  głównie na transformacji polskiego systemu energetycznego na niskoemisyjny.

Hybrydowa formuła kongresu umożliwia uczestnictwo zarówno bezpośrednio w Centrum Kongresowym ICE Kraków, jak i online. Wydarzenie organizuje portal PumpLab.

Kongres otworzą przedstawiciele polskich i europejskich instytucji. W wydarzeniu weźmie udział blisko 30 prelegentów, reprezentantów różnych sektorów i punktów widzenia. Pełna lista prelekcji dostępna jest na stronie Green Energy Congress.

Scena Energetyka 

Scena Energetyka skumulowana będzie wokół tematów związanych z rozwojem odnawialnych źródeł energii w kontekście aukcji OZE 2021, wpływie zmian w polskiej energetyce na sprzedaż energii, digitalizacji procesów w energetyce. Prelegentami tej sceny są przedstawiciele między innymi: Lotos Petrobaltic, Polkomtel (Plus), Polenergia, Urzędu Regulacji Energetyki.

 

 

Scena Przemysł

Na scenie Przemysł prelegenci będą opowiadać o OZE i zielonym potencjale tkwiącym w przedsiębiorstwach o różnym profilu. Tematy to między innymi: efektywna oszczędność energetyczna na różnych poziomach firmy, odzysk deszczówki w przemyśle, ekologiczna transformacja ciepłownictwa. Prelegenci z tej sceny to reprezentanci firm, między innymi ELZAB, Hydrogen Poland, Veolia, Instytutu Studiów Energetycznych.

Scena Społeczeństwo

Scena Społeczeństwo poruszy tematy z obszaru zmian #DlaPlanety i oczekiwań społecznych dotyczących kwestii środowiskowych, budowania ekoświadomości konsumenta i ekowizerunku firm, ekorozwiązań dla rodzin – fotowoltaiki, pomp ciepła, rekuperacji.  Prelegentami będą przedstawiciele WWF Polska, Mercedes Benz Polska, SEEDiA, Centrum UNEP/GRID Warszawa, Implant Warsaw.

Top Eco Innovation

Top Eco Innovation to konkurs współtworzący Kongres Zielonej Energii. Jego ideą jest wyłonienie nowych, ciekawych rozwiązań w trzech kategoriach: Produkt, Usługa, Działanie CSR. Projekt przeznaczony jest dla każdego, kto ma pomysł na rozwiązanie promujące oszczędność ekologiczną. Finał Top Eco Innovation będzie zwieńczeniem Green Energy Congress. Szczegóły na stronie Green Energy Congress.

Świat OZE

Mamy przyjemność objąć patronat medialny nad tym wydarzeniem. Gorąco zachęcamy do śledzenia naszego profilu w mediach społecznościowych i sięgania po więcej informacji i relacji z tego wydarzenia!

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.