Ekowydarzenia #27

Ekowydarzenia #27

Burzowy i upalny lipiec to doskonały moment, aby zastanowić się, jak zredukować swój wpływ na środowisko i zmieniający się klimat. Ekowydarzenia, które polecamy, poświęcone są skutecznym sposobom na pokonanie kryzysu klimatycznego, które może zastosować każdy z nas. Edukacja, ekologia i energia odnawialna to główne tematy ważnych nadchodzących wydarzeń – także wrześniowych.

29 lipca godz. 10:00

III Think Eco! Forum-metan, wodór i dwutlenek węgla. Problem, zagrożenie czy przyszłość dla świata?

Wydarzenie towarzyszące specjalnej edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich przedsiębiorstw Back To Business. Podczas spotkania eksperci skupią się na kwestii paliwa i źródeł energii przyszłości – wodoru i metanu oraz na problematyce smogu i odpadów.

Wydarzenie: klik

Zapisy: klik

29 lipca godz. 18:00

3000 zł z „Mojego Prądu” to nie wszystko. Przegląd dotacji do fotowoltaiki w 2021 roku

Na pewno słyszałeś/aś o ogólnopolskim programie finansowania instalacji fotowoltaicznych “Mój prąd”. O nim i o innych sposobach wsparcia w związku z montażem fotowoltaiki opowiedzą specjaliści z wiodącej na rynku PV firmy Columbus. Dowiesz się, czy i Ty masz szansę otrzymać dotację Mój Prąd oraz czy kierować się przy wyborze firmy fotowoltaicznej.

Wydarzenie: klik

Zapisy: klik

Do 30 lipca trwa przyjmowanie zgłoszeń na:

Ogólnopolski Konkurs dla JST na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd 

Który samorząd może pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami energetycznymi? Ogólnopolski plebiscyt promujący nowoczesną i ekologiczną energetykę zostanie rozstrzygnięty 13-14 września. Teraz jest ostatnia szansa, aby zgłosić swój samorząd do tego plebiscytu i zostać wyróżnionym w znaczącym konkursie. Samorządom zostaną przyznane wyróżnienia i wspaniałe nagrody w trzech kategoriach: 

  1. Inwestycja Roku – transport i budownictwo,
  2. Akcja Społeczna Roku – podnoszenie wiedzy i świadomości mieszkańców w zakresie efektywności energetycznej,
  3. Innowacja Roku – nowatorstwo energetyczne w skali samorządy.

Wydarzenie: klik

Zgłoszenia: klik

31 lipca godz. 12:00 – 1 sierpnia godz. 15:00 

ECO JAM – ekologia, edukacja, sprzątanie świata podczas Extreme Jam

Myślenice leżące w woj. małopolskim zachęcają do spędzenia ostatniego dnia lipca i pierwszego dnia sierpnia na inspirującym Eco Jamie. Wydarzenie na Zarabiu, czyli przytulnej plaży zachęca do szerzenia ekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży: segregacji śmieci, sprzątania przyrody, czy edukowania ich w sposób przyjemny o otaczającej nas naturze. Pomóc ma w tym ekscytujące wydarzenie Festiwal Sportów Extremalnych Extreme Jam, które odbędzie się też na Zarabiu.

Wydarzenie główne Extreme Jam: klik

Wydarzenie Eco Jam: klik

23 września godz. 9:00 – 18:00

Green Energy Congress

Już dzisiaj warto zapisać się do krakowskiego wydarzenia Green Energy Congress, nad którym Świat OZE objął patronat medialny. Wydarzenie jest kierowane do wszystkich osób z kadry zarządzającej i naukowców, zainteresowanych energią odnawialną i naprawą klimatu. Green Energy Congress koncentruje się na sektorze energii, społeczeństwie i przemyśle – także w perspektywie unijnych założeń klimatycznych. Program konferencji obfituje w rozmaite wątki im poświęcone.

Wydarzenie: klik

Zapisy (online i stacjonarnie): klik

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.