Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Greta Thunberg na podłodze w niemieckim pociągu

Greta Thunberg na podłodze w niemieckim pociągu

Greta Thunberg opublikowała zdjęcie, na którym widać, jak siedzi na podłodze niemieckiego pociągu. Fotografia wywołała poruszenie wśród internautów, którzy zastanawiali się, dlaczego Greta nie ma miejsca siedzącego. Niemieckie koleje odpowiedziały na wpis.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Greta Thunberg niedawno przypłynęła do Europy, była w Turynie, gdzie przemawiała na spotkaniu poświęconym bierności polityków w sprawie katastrofy klimatycznej. Greta wrzuciła zdjęcie, na którym siedzi wśród walizek na podłodze niemieckiego pociągu – informuje w nim, że jedzie już do domu. Wpis wywołał burzę. Dlaczego słynna aktywistka nie ma miejsca siedzącego? Na wpis zareagowały niemieckie koleje:

Droga Greto, dziękujemy za wsparcie w walce ze zmianami klimatu. Cieszymy się, że podróżowałaś razem z nami w sobotę, korzystając w 100 procentach z energii elektrycznej. Byłoby jeszcze przyjemniej, gdybyś wspomniała o przyjaznym i kompetentnym zespole, który zadbał o ciebie w trakcie podróży pierwszą klasą – czytamy w odpowiedzi Deutsche Bahn. 

Internauci zarzucili działaczce manipulację, Greta wytłumaczyła, że tylko przez część podróży miała miejsce w pierwszej klasie. 

– Nasz pociąg z Bazylei został wyłączony z ruchu. Więc usiedliśmy na podłodze, a za Göttingen dostałam moje miejsce. To żaden problem oczywiście i nigdy tego nie powiedziałam – napisała Thunberg. – Zatłoczone pociągi to świetny znak, że popyt na podróżowanie koleją jest wysoki  – dodała.

Greta Thunberg jest ikoną ruchu ekologicznego. O młodej aktywistce ze Szwecji głośno zrobiło się w ubiegłym roku. Greta prowadziła samotny „Szkolny strajk dla klimatu” pod szwedzkim parlamentem, czym poruszyła opinię publiczną. Dziś jest jedną z najbardziej znanych młodych działaczek na rzecz walki z kryzysem klimatycznym. Porwała za sobą tłumy i stoi na czele światowego strajku młodzieży walczącej przeciwko degradacji środowiska i bierności polityków.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.