Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Greta Thunberg vs Andrew Tate. Czy Greta pomogła ująć groźnego przestępcę?

Greta Thunberg vs Andrew Tate. Czy Greta pomogła ująć groźnego przestępcę?

Greta Thunberg vs Andrew Tate. Czy Greta pomogła ująć groźnego przestępcę?

Sprawa, do której doszło na Twitterze między Gretą Thunberg a Andrew Tate’em, nadal odbija się echem. W internecie pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji dotyczących sytuacji między dwoma znanymi postaciami. W tym artykule poznasz całą historię, bez fake newsów. 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Greta Thunberg vs Andrew Tate

Greta Thunberg, to postać, której nie trzeba przedstawiać. 20 letnia szwedzka aktywistka mimo młodego wieku stała się znana na całym świecie za sprawą bezpośrednich i bezkompromisowych wypowiedzi dot. zmian klimatu i ochrony środowiska.

Na uwagę zasługuje ostatnia cięta riposta Grety, która “zgasiła” popularną internetową postać, kickboxera i milionera Andrew Tate’a. Mężczyzna, który sam określa się jako mizogin, próbował zaczepić na Twitterze Gretę Thunberg.

Witaj @Greta Thunberg.

Mam 33 auta.

Moje Bugatti ma poczwórną turbosprężarkę W16 8.0L.

Moje DWA konkurencyjne Ferrari 812 mają 6,5 l v12.

To dopiero początek.

Podaj swój adres e-mail, abym mógł wysłać pełną listę mojej kolekcji samochodów i ich ogromnych emisji – napisał na Twitterze Andrew Tate.

Jak zareagowała Greta Thunberg?

Tak, proszę mnie oświecić, napisz na adres… (resztę tłumaczenia pozostawiamy czytelnikom…)odpisała na Twitterze Greta. 

Tweet stał się viralem – zebrał prawie 300 milionów wyświetleń, podało go dalej prawie 600 tysięcy osób, a zacytowało go blisko 113 tysięcy użytkowników Twittera. Na tym historia mogłaby w zasadzie się zakończyć, jednak to jeszcze nie koniec. Niedługo później doszło bowiem do zatrzymania Andrew Tate’a przez rumuńską policję, a Internet zaczął spekulować, że w ujęciu milionera udział miała Greta. Jak było naprawdę?

Czy Greta Thunberg pomogła zatrzymać Andrew Tate’a?

W odpowiedzi na ripostę Grety, Andrew Tate nagrał film, na którym pali cygaro w szlafroku i wdaje się w słowne gry z dwudziestoletnią aktywistką. Następnie milioner prosi o przyniesienie mu pizzy z rumuńskiej sieci Jerry’s pizza i prosi osobę podającą mu pudełka, aby na pewno nie trafiły one do recyklingu. 

W ciągu 24 godzin od nagrania tego video Andrew Tate został zaaresztowany przez rumuńską policję, która od wielu miesięcy próbowała ująć go w związku z zarzutami o handel ludźmi. Wiele osób próbowało połączyć oba zdarzenia, twierdząc, że bezpośrednią przyczyną namierzenia milionera było opublikowanie przez Andrew filmu z pudełkami rumuńskiej sieci Jerry’s pizza, co miałoby wskazać, że znajduje się na terytorium Rumunii. 

Rzeczniczka praw obywatelskich USA Alejandra Caraballo, udostępniając zrzut ekranu z wideo Tate’a, napisała:.

Władze rumuńskie potrzebowały dowodu, że Andrew Tate był w kraju, więc podobno wykorzystały jego posty w mediach społecznościowych. Jego wczorajszy absurdalny film zawierał pizzę z rumuńskiej sieci pizzerii Jerry’s Pizza, potwierdzając, że jest w kraju. To jest absolutnie epickie.

https://twitter.com/Esqueer_/status/1608579412588650496


Internet podchwycił tę teorię a na forach społecznościowych zawrzało. Informacja ta została jednak zdementowana przez rumuńskie władze, a prawda okazała się w rzeczywistości trochę mniej spektakularna. 

Ramona Bolla, rzeczniczka rumuńskiej Dyrekcji ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i Terroryzmu, powiedziała w piątek 30 grudnia w wywiadzie dla agencji prasowej Agence France-Presse, że pudełka po pizzy umieszczone przez Andrew Tate w filmie na Twitterze nie miały wpływu na jego zatrzymanie

Zebranie wszystkich dowodów to była ciężka pracastwierdziła

Tate, jego brat i dwóch innych mężczyzn zostało początkowo zatrzymanych na 24 godziny, ale prokuratorzy zwrócili się do sądu w Bukareszcie o przedłużenie aresztu wszystkich czterech podejrzanych w ramach toczącego się śledztwa.

Rumuńska prokuratura prowadzi śledztwo od początku 2021 roku i już w kwietniu przeszukała willę Tate’a. Czterej podejrzani rzekomo rekrutowali i wykorzystywali kobiety, zmuszając je do „pracy przymusowej… i czynów pornograficznych w celu produkcji i rozpowszechniania takich materiałów” online w celu „uzyskania znacznych korzyści finansowych”.

Cała sprawa zakończyła się zatem pozytywnie – ujęciem przestępcy i mizogina. Nie można jednak nie wspomnieć o wisience na torcie, czyli tym, jak całe zajście podsumowała sama Greta Thunberg.

Ekologia głupcze

Jak Greta zareagowała na zatrzymanie Andrew Tate’a? Nawiązując do buńczucznych komentarzy milionera o pudełkach po pizzy, po prostu napisała na Twitterze:

Oto co się dzieje, gdy nie poddajesz recyklingowi pudełek po pizzy.

Tym sposobem aktywistka i liderka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w piękny sposób spuentowała całą sytuację, wplatając w nią aspekt edukacyjny. Pod postem zaroiło się od uszczypliwych komentarzy względem milionera, takich jak:

Miej 33 auta, dalej nie bądź w stanie uciec.

Najbardziej pozytywnym aspektem całego zajścia jest zatrzymanie groźnego przestępcy, który najprawdopodobniej zniszczył życie wielu kobiet. Dodatkowo sytuacja może być przestrogą dla innych prowokatorów, którzy wolą chwalić się swoją głupotą, zamiast zająć się pożytecznym recyklingiem. 

źródło: Twitter, france24.com, independent.co.uk, zdj. główne: Wikimedia Commons (Andrew Tate)/ Wikimedia Commons (Greta Thunberg)

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.