Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Grupa Elemental i Mitsubishi Corporation łączą siły. Będą recyklingować metale z grupy platynowców

Grupa Elemental i Mitsubishi Corporation łączą siły. Będą recyklingować metale z grupy platynowców

Elemental Holding SA i Mitsubishi Corporation zawarły strategiczne partnerstwo dotyczące recyklingu metali z grupy platynowców (PGM), obejmujące globalne operacje Elemental od zbiórki aż po rafinację i sprzedaż oczyszczonych metali.

Reklama

Elemental oraz Mitsubishi połączą wiedzę i zasoby w zakresie zbierania i wstępnego przetwarzania zużytych katalizatorów samochodowych, a także wytapiania, rafinacji i ponownego wprowadzenia do obrotu oczyszczonego metalu (PGM). 

Spółki będą współpracować na wielu płaszczyznach, a ich celem będzie wzmacnianie i rozwijanie wiodącej na świecie działalności Elemental w zakresie recyklingu PGM.

W 2024 roku Elemental uruchomi zintegrowaną hutę/rafinerię PGM w Zawierciu (woj. śląskie), która będzie odzyskiwać surowce pochodzące w 100% z recyklingu. W ten sposób Grupa w znacznym stopniu przyczyni się do zwiększania krytycznej niezależności surowcowej Unii Europejskiej. W ramach strategicznego partnerstwa Mitsubishi zapewni środki finansowe wspierające rozwój zakładu Elemental w osiągnięciu pełnych mocy produkcyjnych oraz dokona inwestycji kapitałowej w spółkę zależną Elemental w Stanach Zjednoczonych.

Poprzez zastosowanie zintegrowanego łańcucha produkcyjnego w recyklingu PGM partnerstwo Elemental-Mitsubishi będzie dążyć do dostarczania klientom metali z grupy platynowców, powstających w najbardziej zrównoważony sposób.

– Wzrost znaczenia gospodarki wodorowej i globalne uznanie metali z grupy platynowców za pierwiastki krytyczne istotnie zwiększają ich znaczenie. Mitsubishi z radością rozszerza partnerstwo w branży recyklingu PGM z Elemental, wysoce cenionym i wykwalifikowanym globalnym dostawcą surowców pochodzących z recyklingu. Naszym celem jest wspólna budowa odpowiedzialnego i zielonego łańcucha dostaw oczyszczonych platynowców pochodzących z recyklingu – mówi Koichiro Takagi, dyrektor operacyjny Mineral Resources Trading Division w Mitsubishi Corporation.

Źródło tekstu i zdjęć: informacja prasowa Elemental Holding SA.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.