Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Hiszpański koncern energetyczny walczy z podwyżkami cen energii

Hiszpański koncern energetyczny walczy z podwyżkami cen energii

Koncern energetyczny dostarczający energię elektryczną Hiszpanom zdecydował o zamrożeniu cen energii. Ceny rynkowe ropy i gazu wzrastają wraz z wojną na wschodzie Europy.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Hiszpański koncern zamrozi ceny energii

Około 7 mln osób korzystających z dostaw energii od hiszpańskiego koncernu Iberdrola nie odczuje kryzysu energetycznego związanego z wojną w Ukrainie na swoich rachunkach. Firma podaje, że podobnie, jak w zeszłym roku chce utrzymać ceny energii elektrycznej na stałym poziomie. 

Brak podwyżki za energię elektryczną dotyczy zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw oraz sektora przemysłowego. 

Inwestycje w OZE

Iberdrola dystrybuuje gaz i energię elektryczną. Grupa inwestuje w energię odnawialną od ponad 20 lat i jak podaje, chce dzięki niej zapewnić czyste i niezawodne źródło energii. 

Grupa jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie energii odnawialnej. Posiadała pod koniec 2021 roku 38 GW mocy zainstalowanej z OZE na całym świecie. 

Do 2030 roku Iberdrola zamierza podwoić moc z OZE do 95 GW. Za cztery lata chce mieć już 50 GW z OZE. 

Koncern oferuje swoje usługi w 12 krajach, łącznie dla 31 mln klientów i jest największym koncernem energetycznym w Hiszpanii.

6qnmUPyJxOc9bNY2oM1 MEEcgQBUVrfIS50gu2I1l1CiWw2EcOZ9UZJskcopSmQQm8IMgmz0T7BzGO7JncRXnMZ9EQFBNBR7rz341ojN1H8wtn4M HBaHHdYmeAYp0Wix nfcZY4

Gigantyczna farma wiatrowa w Hiszpanii, fot. Iberdrola

źródło: iberdrola.com, wnp.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.