Hybryda wozi pasażerów

Coraz częściej na naszych ulicach możemy spotkać samochody z napędem hybrydowym.


Hybryda kojarzy się niektórym z nieosiągalnym luksusem dostępnym dla najbardziej zamożnych. Nic bardziej mylnego. Każdy może dziś nie tylko popatrzyć na przejeżdżający model takiego auta, ale również zamówić przejazd i przekonać się na własnej skórze w czym tkwi urok samochodów z takim napędem. Jedną z firm, która postawiła na hybrydy jest ECOCAR. Ta firma taksówkowa już dziś posiada największą w Polsce flotę samochodów hybrydowych. Blisko 70 sztuk służy klientom w Warszawie i Wrocławiu.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Jednym z czynników, który w sposób zasadniczy decyduje o wyborze hybrydy to niższe koszty eksploatacji i utrzymania.

Zużycie paliwa hybrydowych Aurisów w mieście jest bardzo niskie, a to daje nam ogromną przewagę nad tradycyjnymi napędami benzynowymi czy Diesla – tłumaczy Aneta Ogrodniczek, Prezes Zarządu EcoCar S.A. – Oprócz tego samochody te są bardzo komfortowe i przestronne, w związku z czym spełniają wszystkie oczekiwania naszych klientów. A poza tym dzięki marce Toyota mamy gwarancję niezawodności i jakości. Biorąc pod uwagę wszystkie te argumenty, spodziewam się, że samochody hybrydowe na stałe zagoszczą w naszej flocie.


Z decyzji zakupu hybrydowych Toyot zadowolony jest Mirosław Sochacki, Corporate Sales Manager w Toyota Motor Poland – Klienci firmowi coraz częściej sięgają po technologię hybrydową z uwagi na niezwykle oszczędną pracę układu oraz znacząco niższe koszty obsługi serwisowej. W hybrydowych Toyotach nie ma takich elementów jak tradycyjne sprzęgło, koło dwumasowe, filtr DPF, paski klinowe, rozrusznik i całego szeregu innych elementów, które potencjalnie mogłyby ulec uszkodzeniu bądź zużyciu.