1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Hyundai zapowiada inwestycje w elektromobilność

Hyundai zapowiada inwestycje w elektromobilność

Euisun Chung, wiceprezes wykonawczy Hyundai, na początku 2020 roku przedstawił wstępną strategię rozwoju koncernu, zapowiadając zwiększenie elektromobilnej floty.  W planach są inwestycje rzędu ponad 87 milionów dolarów i produkcja 23 pojazdów elektrycznych oraz 6 hybryd plug-in do 2025 roku.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Zgodnie z zapowiedzią Chunga flota Hyundai, Kia i Genesis zostanie uzupełniona o 23 pojazdy elektryczne i 6 hybryd w ciągu niespełna 5 lat. Pierwszy model elektryczny na drogi może wyjechać już w 2021 roku. Ze spekulacji rynkowych wynika, że może być to zapowiadany już w 2017 roku Hyundai EV, teoretyczny konkurent dla Tesla Model 3, lub kompaktowy SUV oparty na nowej platformie Electric-Global Modular Platform. Najprawdopodobniej prototyp tego auta zostanie zaprezentowany w połowie 2020 roku, a produkcja ruszy już w 2021, o ile Hyundai nie przesunie w czasie wdrażania nowych rozwiązań.

Niedawno Kia potwierdziła, że ​​sportowa koncepcja Imagine zostanie wprowadzona do produkcji już 2021 r. Emilio Herrera, dyrektor operacyjny Kia Europe, deklaruje, że „ciągu jednego lub dwóch lat [red. model ten] stanie się masowo produkowanym pojazdem”.

Póki co firma nie zdradza szczegółów na temat wszystkich planowanych inwestycji. Aktualnie wiadomo, że do około 500 000 crossoverów Hyundaia akumulatory dostarcza SK Innovation i zamierza dostosowywać je do Electric-Global Modular Platform. 

Hyundai dąży również do przyspieszenia rozwoju pojazdów autonomicznych, planując opracowanie systemu jazdy autonomicznej do 2022 roku. Pojazd wyposażony w tę technologię może pojawić się na rynku w drugiej połowie 2024 roku. 

Z noworocznych zapowiedzi Hyundaia zapewne najszybciej wprowadzone zostaną hybrydowe warianty dobrze sprzedających się modeli SUV-ów – Kia Sorento, Hyundai Tucson i Hyundai Santa Fe.

fot. Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.