Inspirują i dają przykład. Laureaci Konferencji Europower

Inspirują i dają przykład. Laureaci Konferencji Europower

16- 17 listopada 2020 roku odbyła się 32. Konferencja Energetyczna Europower. Dwudniowe rozmowy i panele dyskusyjne najwybitniejszych specjalistów z branży zwieńczył Konkurs Liderzy Świata Energii. Laureaci zostali nagrodzeni za swoje zasługi na rzecz polskiego biznesu w 2019 roku.

Konferencja z tradycją

Od początku powstania EuroPower to platforma wzajemnej komunikacji przedstawicieli sektora energetycznego. Spotykają się co pół roku, aby omówić najbardziej palące problemy i aktualne wyzwania branży. Naszą relację możecie przeczytać tutaj:

Na 32. Konferencji nagrodzono również najważniejsze i kluczowe podmioty, które pozwoliły na rozwój gospodarczy sektora.

Zasady konkursu

Nagrody przyznano w sześciukategoriach. 

  • Manager Roku – Kategoria skierowana do najlepszych managerów, prezesów i innowatorów na rynku
  • Producent OZE Roku – Kategoria skierowana do producentów energii ze źródeł odnawialnych (kluczowe inwestycje, największe przedsięwzięcia)
  • Projekt Roku – Kategoria dedykowana najlepszym inicjatywom i inwestycjom rozwijającym branżę energetyczną w Polsce i wpływającą na przyszłość energetyki w naszym kraju
  • Innowacja Roku – Kategoria promująca innowacyjne technologie i rozwiązania w energetyce
  • Dostawca Rozwiązań dla Sektora – Kategoria skierowana do firm, które zaimplementowały innowacyjne rozwiązania dla sektora energii i/lub ściśle współpracują, aby rozwijać technologie w branży.
  • Zielona Energia dla Regionów – Kategoria promująca inwestycje OZE z wielkim wpływem na społeczeństwo lokalne

Konkurs to wspólna inicjatywa EuropPower i OZEPower.

Marcin Chludziński

został Managerem Roku , Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź. 

Nagroda przyznana za umacnianie polskiego biznesu na globalnym rynku i jego efekty dla polskiej gospodarki.

Od początku swojej prezesury w KGHM za priorytet uznaje fakt, że bez ekologii nie można dziś funkcjonować. W wywiadach wielokrotnie podkreślał, że: „Przemysł taki jak nasz musi redukować do minimum swój negatywny wpływ na ekosystem.”

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IDUHtX26i1nmEW4n18UmLHFqyVF-x14mk8CYKv17udHohUKbREaq_29_OFCatZWbgsxYZzLW5SnlaNbVEhH3nsZWS6cHWL1Q73a9T1TS_vJh-voXteFEUpKRnRSP-aPBGvAm2BU

PKP Energetyka

Zostały nagrodzone za projekt roku.

Wdrożony system billingowy SAP for Utilities został oceniony jako najlepszy pod kątem dynamiki wdrożenia, jakości i wypracowanego modelu. Ma zwiększyć poziom satysfakcji klientów i stanowi milowy krok w rozwoju energetyki kolejowej w Polsce. 

Dotyczy on segmentu obrotu i dystrybucji energii i działa wraz z portalem obsługi dla sprzedawców. 

Firma Atende

została wyróżniona dostawcą najlepszych rozwiązań dla sektora

Nagroda została wręczona za realizację wdrożeń produktów SAP: systemów billingowych, zarządzaniem majątkiem na rynku gazu i obsługi klienta. Jest oparta o najnowsze bazy danych.

Energa OZE

została nagrodzona za innowację roku.

W ramach międzynarodowego projektu NEDO firma zbudowała największy hybrydowy magazyn energii. Jest największym systemem SPS z magazynem energii w Polsce. Cechuje go wysoki poziom efektywności i ochrona sieci przed przeciążeniami oraz sieci przesyłowej. 

Polska Grupa Biogazowa

została producentem OZE roku.

Od 2007 roku, czyli od momentu powstania firma koncentruje się na produkcji energii elektrycznej i ciepła, pozyskiwanego z biogazu rolniczego. Obecnie Grupa obsługuje 9 biogazowni, a w ciągu dwóch lat ma powstać 20 nowych instalacji na terenie całej Polski. W skali roku w instalacjach PGB produkowane jest ok. 70 tys. MWh energii elektrycznej.

Sun Investment Group

został nagrodzony za dostarczanie Zielonej Energii dla Regionów

Firmie od 2017 roku udało się zrealizować projekty o mocy 109 MW, które są rozmieszczone na terenie 11 województw. SIG dokonała również największej transakcji sprzedaży portfolio projektów w Europie Środkowej, które w kolejnych latach będą rozwijane w naszym kraju, przesyłając do sieci zielone megawaty i ograniczając emisję CO2. Dzięki tym osiągnięciom SIG stale tworzy nowe miejsca pracy w Polsce.

Laureatom gratulujemy i mamy nadzieję na stały wzrost zainteresowania sektorem OZE i nowe osiągnięcia w tym obszarze.

Źrodło: https://konferencjaeuropower.pl