Jadalne rośliny rosną wokół Barangaroo House w Sydney

Barangaroo House w australijskim Sydney oddany do użytku został zaledwie rok temu. Jest on centralnym punktem dzielnicy tego miasta o tej samej nazwie. Budynek zaprojektowany przez biuro Collins and Turner wygrał liczne nagrody. Znajduje się w nim między innymi restauracja i bar.

https://inhabitat.com/wp-content/blogs.dir/1/files/2018/10/Barangaroo-House-by-Collins-and-Turner-1-889x592.jpg

Fotowoltaika od Columbus Energy

Budynek znajduje się w narożniku placu o powierzchni 750 m2, przy wejściu do południowej części dzielnicy Barangaroo. Architektonicznie kontrastuje swoimi kształtami z pozostałymi budynkami w okolicy. Wyginane na parze, opalane drewno elewacji restauracji swoim kształtem przypomina trzy nałożone na siebie miski.

Liczne balkony otaczające budynek z każdej strony i porośnięte jadalnymi roślinami zapewniają doskonały widok gościom restauracji, zwłaszcza tym, którzy zdecydowali się na posiłek w zewnętrznej części restauracji.

“Ambicją projektu było stworzenie gościnnej i ponadczasowej struktury, która z czasem stanie się integralną częścią miasta”, mówią architekci. „Kluczowym aspektem projektu było stworzenie ogromnych balkonów i zapewnienie dużej otwartej powierzchni w każdym kierunku. Balkony rozciągają się na 8,5 metra od budynku, co zapewnia dużo przestrzeni dla jedzących na każdym poziomie budynku”.

Bezramowe okna zainstalowane w budynku pozwalają podziwiać turystyczne ulice otaczające restaurację.

Foto: Collins & Turner