Jaguar Land Rover ogłasza, że do 2025 roku będzie marką całkowicie elektryczną

15 lutego 2021 roku Jaguar Land Rover ogłosił nową globalną strategię o nazwie “Reimagine”, która obejmuje znaczne przyspieszenie procesu elektryfikacji wszystkich swoich marek. Jedna z nich, Jaguar, do 2025 roku ma być w pełni elektryczna. 

Nowe osobowości elektrycznych marek

W ramach nowego planu producent samochodów planuje stworzenie oddzielnych platform i struktur elektrycznych dla Jaguara i Land Rovera. Przedsiębiorstwo zamierza projektować elektryczne marki z “wyraźnymi, niepowtarzalnymi osobowościami”. 

Fotowoltaika od Columbus Energy

– W Land Roverze, pojazd i kierowca będą połączeni przygodą. Poznając nowe szlaki, stawiając czoła kolejnym wyzwaniom i ciągle pragnąc więcej, Land Rover pomoże ludziom wzbić się ponad oczekiwania. W ciągu najbliższych pięciu lat stworzymy 6 wersji elektrycznego Land Rovera. (…) Pierwszy model całkowicie elektryczny zostanie zaprezentowany w 2024 roku – czytamy na stronie producenta.

Jak producent opisuje markę Jaguar? 

W połowie dekady Jaguar przeżyje renesans i stanie się w pełni elektryczną, luksusową marką z pięknym designem i pionierskimi technologiami nowej generacji. Jaguar uczyni życie pięknym, tworząc niezwykłe doświadczenia podczas jazdy, dzięki którym nasi klienci będą czuć się wyjątkowi.

Nowa strategia zapewnia zrównoważony rozwój

Dyrektor generalny Jaguara Thierry Bolloré, przedstawił najważniejsze punkty nowej strategii marki – Reimagine:

  • Redefinicja nowoczesnego luksusu i wyjątkowych doświadczeń klientów, z uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju i pozytywnego wpływu na społeczeństwo.
  • Początek działań, dzięki którym firma do 2039 roku osiągnie neutralność emisyjną.
  • Stworzenie nowego wizerunku marki Jaguar, jako pojazdu elektrycznego, do 2025 roku.
  • Stworzenie 6 w pełni elektrycznych samochodów, przy zachowaniu pozycji światowego lidera w produkcji luksusowych SUV-ów.
  • Prace nad czystymi ogniwami wodorowymi.
  • Współpraca i dzielenie się wiedzą z liderami w branży, w szczególności w ramach grupy Tata Motors.

Zgodnie z oczekiwaniami producenta, do 2025 roku wszystkie nowe samochody Jaguar i Land Rover będą elektryczne. Jednak dopiero w 2030 roku 100% sprzedaży tej marki będą stanowić pojazdy w pełni elektryczne.

Źródło: electrek.co