Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Jak powstaje biogaz, którym mamy zastąpić gaz od Putina?

biogaz

Jak powstaje biogaz, którym mamy zastąpić gaz od Putina?

Nowoczesne instalacje oferują możliwość efektywnego pozyskiwania biogazu dzięki technologii suchej fermentacji. W obliczu rosyjskiej agresji potrzebujemy więcej rozwiązań, które zastąpią gaz sprowadzany z Rosji. Jak powstaje ekologiczny biogaz z recyklingu? Zobacz film!

Reklama

Biogaz dla każdego

Instalacje BEKON oferują możliwość nowoczesnego i efektywnego pozyskiwania biogazu dzięki korzystaniu z technologii suchej fermentacji.

Produkcja biogazu w suchej fermentacji BEKON odbywa się przez przefermentowanie stałych substratów, takich jak np:

  • bioodpady,
  • odpady ogrodowe,
  • frakcje organiczne z sortowania odpadów,
  • stały nawóz bydlęcy
  • inne odpady organiczne, które można układać w pryzmy.

Pozostałości z fermentacji są kompostowane i następnie zużywane w rolnictwie lub ogrodnictwie. Dzięki temu cykl obiegu substancji odżywczych jest zamknięty w przeciwieństwie do spalania lub magazynowania na składowiskach.

Zobacz, jak działa ta technologia:

Więcej informacji znaleźć można na stronie producenta.

Dlaczego potrzebujemy więcej takich rozwiązań?

Międzynarodowy przemysł przetwarzania odpadów pracuje z wykorzystaniem wydajnych technik i kosztownych systemów. Wymagania w stosunku do tych systemów stale rosną ze względu na kompleksowe strumienie odpadów oraz surowe dyrektywy. Jednocześnie rośnie zrozumienie dla przyjaznego klimatu i korzystnego pod względem kosztów wytwarzania energii a także zrównoważonej gospodarki odpadami.

Na wzrost zapotrzebowania na biogaz ma też obecnie wpływ wojna za naszą wschodnią granicą.

Do Europy nadchodzi częściowa rewolucja biometanowa wymuszona wojną w Ukrainie i sankcjami ekonomiczno-naftowymi, które UE sama nakłada na Rosję. Według ustaleń Komisji Europejskiej z 8 marca 2022 roku biometan ma pokryć w ciągu najbliższych 8 lat 20% obecnie importowanego z Rosji gazu. Kwestia biometanu pojawiła się w unijnym planie odchodzenia od rosyjskich paliw kopalnych.

Chociaż popyt na biometan ze źródeł odnawialnych wzrósł w ciągu pięciu lat o 1000%, to dopiero teraz w obliczu nieuniknionej rezygnacji z dostaw paliw z Rosji UE podkreśliła wagę rozwoju tego sektora energetycznego.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz artykuł:

źródło: eggersmann-recyclingtechnology.com, na zdjęciu głównym kadr z filmu

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.