Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Jak uczcić jubileusz dzielnicy? Posadzić las!

Jak uczcić jubileusz dzielnicy? Posadzić las!

Krakowska huta ArcelorMittal Poland włączyła się w ciekawą inicjatywę, która ma uświetnić obchody 70-lecia powstania kombinatu oraz dzielnicy Nowa Huta. Zgodnie z założeniami na powierzchni dwunastu hektarów posadzi aż 70 tysięcy drzew. To jedno z działań, dzięki któremu Kraków może dołączyć do grona zalesionych miast Polski.

Reklama

Przy ulicy Branickiej na terenie Nowej Huty w Krakowie powstanie las. Zgodnie z nazewnictwem akcji – „70 000 drzew na 70 lat Nowej Huty” na powierzchni 12 ha zostanie posadzonych 70 tys. sadzonek. Gatunki mają być dopasowane do istniejącego ekosystemu – będą to głównie dęby, lipy, graby oraz jawory. Akcja rozpoczęła się pod koniec marca od posadzenia pierwszych, symbolicznych siedemdziesięciu dębów.

Kraków wśród zalesionych miast Polski?

Władze Krakowa mają ambicje, aby dołączyć do grona zalesionych miast Polski. Plan zalesienia miasta zakłada, że do 2040 roku lasy będą pokrywać 8% powierzchni. Obecnie tereny zalesione stanowią 4,3%. Dlatego inicjatywa krakowskiej huty jest zgodna z polityką rozwoju Krakowa.
Nowohucka inicjatywa idealnie wpisuje się w miejskie potrzeby, bo zieleń jest dla mieszkańców bardzo ważna. Akcja sadzenia 70 tys. drzew dla Nowej Huty cieszy nas tym bardziej, że nie mamy już wystarczającej ilości własnych terenów – stwierdził prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Las w Nowej Hucie to kolejny punkt programu

ArcelorMittal Poland od lat wspiera inicjatywy związane z zielenią. W ramach projektu „Ogrody Nowej Huty” razem z Ośrodkiem Kultury im. Norwida zbudowali już 14 społecznych ogrodów osiedlowych, zazielenili otoczenie kopca Wandy i pomogli w zadrzewieniu Plant Biedrzyńskich. Teraz nadszedł czas na okolice ulicy Branickiej. – Chętnie przeznaczyliśmy nasze własne tereny pod zalesienie, żeby pracownicy huty posadzili na nich drzewa dla siebie, swoich rodzin i sąsiadów – deklaruje Geert Verbeeck, prezes ArcelorMittal Poland.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.