Japoński duet wzmacnia współpracę w Indiach

Coraz głębsze zmiany i przeobrażenia na globalnym rynku samochodów osobowych powodują, że ich producenci zwierają szyki, aby sprostać konkurencji i zmniejszyć koszty.

Do takiego manewru tym razem doszło w Japonii, ojczyźnie Suzuki i Toyoty. Obu producentów tym razem połączył wspólny plan wprowadzenia do sprzedaży w Indiach samochodów elektrycznych.

Protokół ustaleń przewiduje, że do roku 2020 zostanie wprowadzona gama pojazdów elektrycznych, jednakże sama produkcja będzie odbywała się w fabrykach należących do Suzuki, a udział Toyoty ma ograniczać się do wsparcia technologicznego.

Oba koncerny przewidują ponadto przeprowadzenie kompleksowych badań, które mają na celu wskazanie koniecznych działań do promocji pojazdów elektrycznych na indyjskim rynku.

Nie należy zapominać również o innych japońskich inwestycjach z obszaru elektromobilności na obszarze Indii. Sztandarowym projektem jest plan budowy przez Suzuki fabryki akumulatorów litowo-jonowych w stanie Gudżarat, który jest większościowym akcjonariuszem firmy Maruti Suzuki z rynkowym udziałem 50%.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Supermocarstwo energii odnawialnej albo najbardziej zacofany region Pacyfiku

Następny artykuł

Arise raportuje bardzo słaby trzeci kwartał roku

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,