Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Jeff Bezos przekaże 10 miliardów dolarów na walkę ze zmianami klimatu

Jeff Bezos przekaże 10 miliardów dolarów na walkę ze zmianami klimatu

Jeff Bezos, najbogatszy człowiek świata, dyrektor generalny i założyciel Amazona w lutym ogłosił utworzenie Bezos Earth Fund. Zadeklarował wówczas, że przekaże 10 miliardów dolarów naukowcom, aktywistom i organizacjom pozarządowym, które walczą ze zmianami klimatu. Wiemy już do kogo trafią pieniądze milionera.

BANER MOBILEB1
Reklama

Dla tych, którzy chronią przyszłość Ziemi

W połowie listopada Bezos ogłosił 16 wybranych organizacji, którym jego fundacja udzieli wsparcia finansowego.

– Kilka ostatnich miesięcy spędziłem ucząc się od grupy niesamowicie inteligentnych ludzi, którzy walczą ze zmianami klimatycznymi i ich wpływem na społeczności na całym świecie. Jestem podekscytowany tym, że mogę pomóc im się rozwijać. Dziś mam przyjemność ogłosić pierwszych beneficjentów Bezos Earth Fund – 16 organizacji pracujących nad innowacyjnymi, ambitnymi i przełomowymi rozwiązaniami. Te 791 milionów dolarów to dopiero początek mojego finansowego wsparcia naukowców, aktywistów, organizacji pozarządowych Wszyscy możemy chronić przyszłość Ziemi, podejmując odważne działania już teraz – napisał na swoim Instagramie.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Przekazane fundusze mają pomóc w podnoszeniu świadomości na temat ochrony środowiska oraz wesprzeć tworzenie nowych produktów czy technologii przyczyniających się do walki ze zmianami klimatu. Na ten moment nie wiemy, jaką kwotę otrzyma każda z organizacji ani na co dokładnie zostaną wykorzystane środki.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Działania na rzecz środowiska

Fundacja Bezos Earth Fund to nie pierwsza inicjatywa miliardera stworzona z myślą o ochronie środowiska. W ubiegłym roku zadeklarował on, że do 2040 roku Amazon osiągnie neutralność węglową. Ogłosił również, że firma zakupi blisko sto tysięcy elektrycznych pojazdów dostawczych. W dniu powołania fundacji napisał:

Zmiany klimatyczne stanowią największe zagrożenie dla naszej planety. Chcę współpracować z innymi, aby szukać nowych sposób na walkę z niszczycielskim wpływem zmian klimatycznych. W ramach tej globalnej inicjatywy będę wspierać finansowo naukowców, aktywistów i organizacje pozarządowe, które działają na rzecz ochrony przyrody. Na ten cel przeznaczam na start 10 miliardów dolarów. Ziemia to nasze wspólne dobre, chrońmy ją razem.

Bezos ma wartość netto około 183,6 miliardów dolarów, co oznacza, że darowizna stanowi około 7% jego całkowitego majątku. Inicjatywa miliardera nie jest odosobniona. W walkę ze zmianami klimatu angażowali się też Bill Gates, twórca Microsoftu czy Michael Bloomberg, nowojorski biznesmen.

Czy w ten sposób właściciele dużych korporacji chcą „odkupić” swoje winy? Amazon to platforma do zakupów internetowych. Konsumenci kupują coraz to nowe przedmioty, które dowożą im firmy kurierskie emitując CO2 do atmosfery. Niezależnie od pobudek, dobrze jest robić coś dla planety!

źródło: thinkinghumanity.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.