Kalifornia – 100% OZE do 2045 roku

Senat Stanu Kalifornia w Stanach Zjednoczonych uchwalił prawo, w którym zobowiązał wszystkich dostawców energii elektrycznej w stanie o pozyskiwanie jej wyłącznie ze źródeł odnawialnych od roku 2045.

Dodatkowo, uchwała ta wprowadza także pewne zmiany w obecnie obowiązującej strategii rozwoju OZE w tym stanie. Zmieniony został cel 50% OZE w założonym miksie do roku 2030; obecnie połowa energii pochodzić ma z OZE do roku 2025.

Z zainteresowaniem obserwować będziemy dalsze losy tego dokumentu na jego drodze legislacyjnej. Tego rodzaju kroki cieszące się dużym poparciem władz, pozwalają wysnuwać wnioski, iż prezentowane wartości są liczbami co najmniej realistycznymi dla gospodarki tego stanu.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Czarna pszczoła powróciła do Polski na dobre?

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea) prawdopodobnie już na stałe wróciła do Polski. W 2002 roku uznano ją za gatunek wymarły. W 2005 roku zanotowano pierwsze po 70 latach przypadki jej występowania na terenie naszego kraju. W 2018 roku odnaleziono 28 nowych stanowisk. To pozytywna wiadomość, ponieważ zadrzechnia mimo groźnego wyglądu jest nieszkodliwa i w dodatku pożyteczna.