Kawa lub bilet do kina – warszawskie butelkomaty już niedługo staną na ulicach

Niedawno pisaliśmy o butelkomacie, który stanął w krakowskim Urzędzie Miasta i wypłacał pieniądze za zwracane plastikowe butelki. Wzorem za Krakowem ruszyła Warszawa. Już niedługo mieszkańcy stolicy w zamian za butelki i puszki będą mogli otrzymać bilety do kina lub zniżki na kawę.

Innowacyjny automat wraz z dedykowaną aplikacją mobilną stworzyła polska firma EcoTechSystem. Spółka chce wspierać samorządy w osiąganiu wysokiego poziomu recyklingu.

Butelkomaty, które niebawem zagoszczą na ulicach Warszawy, będą nieco różniły się od krakowskiego urządzenia – będa przyjmować różne rodzaje opakowań, nie tylko plastikowe. A co konkretnie będzie można wrzucić do maszyny? Butelki plastikowe, szklane i aluminiowe puszki. Na początek w stolicy stanie 10 automatów do recyklingu.

Jak działa butelkomat? Wystarczy pobrać aplikację, zeskanować swój kod, a następnie wrzucić odpady do maszyny. Automatycznie naliczone ECO-punkty będziemy mogli wymienić na bilety do kina, zniżki na zakupy lub kawę.

Co z krakowskim butelkomatem? Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, jednak maszyna do recyklingu zniknęła. Pomysłodawca – radny Łukasz Wantuch wyjaśnia, że projekt był pilotażowy, ale butelkomat powróci do Krakowa, gdy tylko znajdą się na to pieniądze.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej: