Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Każda podróż ma znaczenie! Kampania elektromobilni.pl

Elektromobilni

Każda podróż ma znaczenie! Kampania elektromobilni.pl

Co wiesz o zeroemisyjnej mobilności? A jak wiele wiedzą Twoi przyjaciele, rodzina, sąsiedzi? Niezależnie od stanu wiedzy, dołącz do webinaru, podczas którego zainaugurowana zostanie kampania społeczna elektromobilni.pl. Gościem specjalnym będzie Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka. Czego dotyczyć będzie inicjatywa i jaki cel jej przyświeca?

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Edukacja przede wszystkim

Jak pokazują badania przeprowadzone przez Insightout Lab i Volkswagen, wiedza o pojazdach elektrycznych wciąż jest w Polsce na niskim poziomie. Dla przykładu – aż 73% badanych nie zdawało sobie sprawy, że samochód elektryczny można naładować przy pomocy zwykłego gniazdka! 

Badania wykazały, że często brakuje nam podstawowych informacji i powtarzamy zasłyszane stereotypy. Właśnie dlatego kilkadziesiąt organizacji, na czele z Krajowym Ośrodkiem Zmian Klimatu (KOZK) i Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych (PSPA), uruchamia kampanię w trakcie której zamierza edukować Polaków w zakresie zeroemisyjnych technologii w transporcie. Celem akcji jest również budowanie zaufania do zeroemisyjnych środków transportu poprzez przekazywanie rzetelnych, potwierdzonych naukowo informacji. 

Elektromobilność jest projektem przełomowym, który wyznacza trendy i kierunki rozwoju. Wymaga wykreowania dynamicznego środowiska, w którym wszystkie zainteresowane strony, w tym administracja publiczna, biznes i świat nauki, będą ze sobą współpracować i wspierać swoje działania – powiedział minister Michał Kurtyka i dodał – Bez stworzenia takiego ekosystemu, rozwój elektromobilności będzie fragmentaryczny i nie osiągnie właściwego tempa, które w świetle nadchodzących wyzwań jest konieczne. Taki cel stawiany jest przed inicjatywą elektromobilni.pl. 

webinar elektromobilni instagram 1200x1200px

Wsparcie płynie z każdej strony

Organizatorami kampanii elektromobilni.pl są Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. 

Do projektu przyłączyło się także kilkadziesiąt podmiotów i instytucji zaangażowanych w rozwój obszaru zrównoważonego transportu w Polsce, m.in. BMW, Volkswagen, Nexity, GreenWay i PKO Leasing.

Dodatkowo Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii objęły akcję patronatem honorowym. Wśród patronów kampanii znalazły się też liczne organizacje, w tym Urząd Dozoru Technicznego, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego i Forum Energii, a także ambasady, m.in. Niderlandów, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Włoch i Izraela. Nie zabrakło wsparcia płynącego od kilkudziesięciu polskich samorządów oraz izb handlowych. 

To najbardziej kompleksowa inicjatywa w Europie, której celem będzie wzrost świadomości społecznej, edukacja i popularyzacja elektromobilności. Liderzy sektora połączyli siły w ramach jednego projektu i wspólnie będą rozwijać rynek z korzyścią dla społeczeństwa, gospodarki i klimatu – skomentował Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA.

Webinar odbędzie się 27 października 2020 roku w godz. 12:00 – 13:00. Link do rejestracji na wydarzenie będzie dostępny na stronie PSPA, natomiast transmisja realizowana na kanale FB organizacji. 

Świat OZE, jako patron medialny wydarzenia, zaprasza do uczestnictwa! 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.