Koncern energetyczny Statkraft wchodzi na niemiecki rynek elektromobilności

Skandynawski dostawca czystej energii elektrycznej zakupił właśnie 61% udziałów w niemieckiej spółce eeMobility, zajmującej się ładowaniem samochodów elektrycznych. Umowa podpisana została 19 grudnia 2018 roku.

Firma planuje poszerzyć swoje plany zaangażowania się w rynek elektromobilności i zapowiada, że będzie wykorzystywała wszystkie nadarzające się okazje do wejścia w ten segment w Niemczech i w Norwegii.

„Jesteśmy przekonani, że rynek komercyjnych flot pojazdów elektrycznych będzie motorem napędowym niemieckiej transformacji energetycznej w transporcie”, mówi Bjorn Holsen, szef nowej spółki Statkrafta. „Statkraft ma długą tradycję zaangażowania w rynek pojazdów elektrycznych w Norwegii, który jest wiodącym rynkiem na świecie, jeżeli chodzi o tego typu pojazdy”, dodaje. „Chcemy swoje doświadczenie wykorzystać w innych krajach Europy, we współpracy z lokalnymi startupami, które chcemy skalować”, podsumowuje Holsen.

Jak ocenia szef spółki, eeMobility jest na dobrym miejscu ze swoją ofertą. Teraz Statkraft chce ją rozbudować, nadal współpracując z jej założycielami. „Przez ostatnie cztery lata udało nam się zbudować elastyczną firmę, która zrealizowała naszą wizję inteligentnego połączenia elektromobilności i rynku energii, poprzez stworzenie rozwiązania problemu ładowania aut”, mówi Klaus Huber, jeden z współzałożycieli eeMobility.

Dodaj komentarz


You May Also Like

Chiny rosną w siłę, eksporterzy ropy tracą na znaczeniu

Chiny pełnią wiodącą rolę w dziedzinie energii odnawialnej i są obecnie największym na świecie producentem, eksporterem i instalatorem paneli słonecznych, turbin wiatrowych, baterii i pojazdów elektrycznych – tak wynika z najnowszego raportu Globalnej Komisji Geopolitycznej Przemian Energii, zaprezentowanego 11 stycznia w Abu Zabi. Na znaczeniu tracą liderzy rynku energetycznego opartego na paliwach kopalnych.