Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Konferencja EuroPOWER i OZE POWER: Perspektywa polskiej energetyki do 2040 roku

EuroPower Oze Power

Konferencja EuroPOWER i OZE POWER: Perspektywa polskiej energetyki do 2040 roku

28-29 kwietnia odbędzie się 33. Konferencja Energetyczna EuroPOWER oraz 3. OZE POWER. Wydarzenie zostanie zrealizowane w formule hybrydowej. Po raz kolejny kluczowi przedstawiciele branży podejmą dyskusję na temat aktualnych wyzwań i problemów dotyczących sektora energetycznego w Polsce.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Na start – polityka energetyczna Polski

Część inauguracyjna Konferencji poświęcona zostanie polityce energetycznej Polski. Eksperci porozmawiają o planie „Nowy Polski Ład” jako mechanizmie adaptacji i absorpcji europejskiej strategii transformacji, a także o perspektywie polskiej energetyki do 2040 roku w kontekście dążenia do zeroemisyjności. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczącę integracji rozproszonych odnawialnych źródeł energii oraz potencjału wodoru w dekarbonizacji energetyki. Eksperci zastanowią się również nad kwestią wyzwań społecznych i gospodarczych na drodze efektywnej i sprawiedliwej transformacji regionów węglowych. 

Program – dzień pierwszy

Dzień drugi – digitalizacja energetyki

Dzień drugi rozpocznie się rozmową o cyfryzacji usług, a także zagadnieniach dotyczących wdrożenia centralnej bazy informacji, wykorzystania technologii blockchain w energetyce oraz bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej w modelu centralnym i rozproszonym. Omówione zostaną również kwestie przemysłu energochłonnego w procesie transformacji energetycznej, transformacji ciepłownictwa, rozwoju energetyki niskoemisyjnej oraz morskiej energetyki wiatrowej.

Program – dzień drugi

Miejsce dialogu i merytorycznej debaty

EuroPOWER i OZE POWER to platforma dialogu będąca miejscem konsultacji społecznych przedstawicieli rządu ze wszystkimi reprezentantami branży. Celem, który przyświeca konferencji jest merytoryczna debata skupiona na aktualnej sytuacji ekonomiczno-politycznej, w tym wyzwaniach sektora energetycznego i rozwoju odnawialnych źródeł energii. 

Hybrydowa formuła

Wydarzenie zostanie zorganizowane w formule hybrydowej, która pozwala połączyć tradycyjne spotkanie z aktywnością online na dedykowanej platformie. Dla zapewnienia bezpieczeństwa w spotkaniu w The Westin Warsaw Hotel weźmie udział ograniczona liczba osób. Goście będą mieli okazję uczestniczyć w części merytorycznej, odwiedzić strefę wystawienniczą, jak i skorzystać z networkingu. Pozostałe osoby będą mogły uczestniczyć w konferencji za pomocą specjalnie przygotowanej wirtualnej platformy. Zapewni ona możliwość streamingu z głównej sceny i strefy Partnerów, zadawania pytań i komentowania tego, co będzie dziać się na scenie; nawiązywania relacji na prywatnych czatach/videoczatach i pokojach tematycznych – podobnie jak będzie to miało miejsce w hotelu oraz networkingu polegającym na losowym łączeniu uczestników na 3 minutowe rozmowy.

Kongresy są realizowane w ramach działalności firmy MMC Polska, organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm. Świat OZE jest partnerem medialnym wydarzenia.

Więcej szczegółów dostępne na stronie konferencji.

UWAGA: dla czytelników naszego portalu organizatorzy przygotowali specjalny rabat na zakup biletów na konferencję. Co zrobić, aby z niego skorzystać? Zapisz się do naszego newslettera. 18 marca wyślemy mail z kodem zniżkowym. 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.