Kongres MOVE – Mobility & Vehicles! w Poznaniu

5 kwietnia 2018 roku w Poznaniu podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce i czwartych w Europie, odbył się Kongres MOVE – Mobility & Vehicles! Podczas kongresu eksperci z dziedziny elektromobilności przedstawili kierunek rozwoju pojazdów elektrycznych w Polsce. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Motoryzacja jutra”.

W Polsce rejestruje się coraz więcej pojazdów z napędami alternatywnymi. Na polskich drogach pojawiają się auta elektryczne. W czwartym kwartale 2017 r. zarejestrowano ich (łącznie z hybrydami plug-in) 396 sztuk. Coraz więcej, bo aż 75%, pojazdów kupują firmy, co utrzymuje się jako tendencja wzrostowa od lat.

W tym roku kongres MOVE odbył się pod hasłem „Motoryzacja Jutra”. Na targach Poznań Motor Show każdego roku prezentowane są najnowsze trendy i technologie w branży automotive oraz innowacyjne rozwiązania. Tylko w tym roku prognozuje się 60 premier rynkowych oraz 40 prezentacji pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele administracji publicznej oraz stowarzyszeń branżowych, a także osobistości ze świata nauki, konstruktorzy i architekci motoryzacyjni i inwestorzy, aby wspólnie dyskutować o kierunkach rozwoju pojazdów elektrycznych w Polsce.

Wystawcy, którzy pojawili się na wydarzeniu, to m. in.: Tesla, Bentley i BMW.

W dyskusjach panelowych wzięli udział m. in.: Tadeusz Kościński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, Michał Kurtyka – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii, Jens Hanefeld – Head of International and European Policy Volkswagen AG, Karol Zarajczyk – Prezes Zarządu URSUS S.A., Marcin Korolec – Prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych.

Wydarzenie tego rodzaju jest bardzo ciekawą inicjatywą, promującą elektromobilność w naszym kraju. Zmiany nadchodzące w najbliższym czasie, a zaprezentowane na kongresie, mogą zmienić oblicze motoryzacji na dobre.