Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Kongres Nowej Mobilności już 9 września w Lublinie

Kongres Nowej Mobilności już 9 września w Lublinie

Około czterystu uczestników weźmie udział w Kongresie Nowej Mobilności, który rozpocznie się 9 września w Lublinie. W programie między innymi warsztaty dotyczące Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, prezentacja raportów branżowych, a także dyskusja o przyszłości elektromobilności w Polsce.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Jak informują organizatorzy, Kongres Nowej Mobilności 2019 nie jest typową konferencją branżową, lecz miejscem prezentacji i wypracowywania konkretnych rozwiązań. Wszystko po to, by wdrażanie nowych technologii w usługach świadczonych mieszkańcom przez miasta było jak najbardziej sprawne. Formuła kongresu zakłada przede wszystkim postawienie nacisku na dialog. Służyć ma temu ponad 30 warsztatów i spotkań w formule okrągłego stołu, posiedzeń grup roboczych oraz sesji pytań i odpowiedzi do ekspertów rynku. Uczestnicy będą ponadto świadkami premier 7 raportów.

Tematyka kongresu to kwestie związane z między innymi z zasadami udzielania oraz rozliczania wsparcia z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Już pierwszego dnia odbędzie się warsztat w formule okrągłego stołu „Wszystko o Funduszu Niskoemisyjnego Transportu”, który organizowany jest wspólnie z FNT. Uczestnicy będą mogli także poznać procedurę odbioru stacji ładowania, a także rozwiać wszelkie wątpliwości związane z rozporządzeniem w sprawie wymagań technicznych dla stacji ładowania.

– Ciekawie zapowiada się także warsztat w formule okrągłego stołu „Jak rozwijać ogólnodostępną infrastrukturę ładowania w mieście?”, którego partnerem jest Miasto Łódź. Wspólnie postaramy się przedstawić optymalną strategię w tym zakresie. „Elektromobilność i zrównoważony rozwój publicznego transportu zbiorowego” to z kolei inny duży warsztat, podczas którego omówimy doświadczenia polskich przewoźników związane z elektryfikacją taboru – mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych

Zaplanowano także premiery raportów, takich jak między innymi „Take e-bus!”, będące szczegółową analizą uwarunkowań wprowadzania autobusów elektrycznych. – Wspólnie z partnerami przygotowaliśmy także kilka poradników i instruktaży, m.in. publikację „Odbiór stacji ładowania krok po kroku”, będącą przewodnikiem po tej procedurze, dodatkowo zawierającą gotowe do wypełnienia formularze, niezbędne do wniosku o przeprowadzenie badania technicznego stacji ładowania – mówi Łukasz Witkowski z PSPA.

Podczas wydarzenia podpisana zostanie „Deklaracja Miast na rzecz Rozwoju Elektromobilności”. Do udziału zaproszeni zostali samorządowcy oraz pracownicy jednostek zależnych, odpowiedzialnych za elektromobilność, a także przewoźnicy i organizatorzy przewozów pasażerskich w miastach. Kongres Nowej Mobilności 2019 potrwa do 10 września. Więcej informacji i rejestracja na stronie: https://kongresnowejmobilnosci.pl/

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.