Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Konkurs filatelistyczny. Na znaczkach zwierzęta zagrożone wyginięciem

Konkurs filatelistyczny. Na znaczkach zwierzęta zagrożone wyginięciem

Trwa prestiżowy konkurs filatelistyczny „EUROPA 2021” na najpiękniejszy znaczek zaprojektowany w tej części świata. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są „Zwierzęta zagrożone wyginięciem”. Wśród zgłoszonych projektów jest projekt z Polski. Głosowanie trwa już tylko do 9 września.

Reklama

Zagłosuj na rysia

W konkursie rywalizują łącznie 52 projekty. Na znaczku z Albanii widnieje niedźwiedź brunatny, pelikan dalmatyński, głuszec i sarna, białoruskim – chomik europejski, bułgarskim – tchórz marmurkowy, cypryjskim – foka śródziemnomorska, węgierskim – gatunek wędrownego ptaka. Każdy projekt zawiera krótki opis. Poczta Polska zgłosiła znaczek prezentujący rysia euroazjatyckiego. Autor projektu, Bożydar Grozdew, symbolicznie przedstawił znikające zwierzę.

Ryś euroazjatycki to największy kot na Starym Kontynencie. Jego populacja zanika w Polsce i całej Europie, dlatego jest gatunkiem chronionym, a jego populacja wymaga odtwarzania. Z dobrych wiadomości warto napisać, że rysie zadomowiły się ostatnio w woj. zachodniopomorskim i pojawiły w wielkopolskim, co daje nadzieję na zwiększenie ich występowania w naszym kraju.

Prestiżowy konkurs

Znaczki serii EUROPA są wydawane przez europejskie administracje pocztowe od 1956 roku. Konkurs na najpiękniejszy znaczek EUROPA, organizowany jest przez PostEurop od 2002 roku. To rodzaj promocji filatelistyki, ale też umacnianie współpracy między operatorami pocztowymi. Co roku przygotowywany jest inny temat.

Aby oddać głos w konkursie, wystarczy wejść na stronę. Głosowanie trwa do 9 września 2021 roku. Ostateczne wyniki poznamy w październiku podczas Zgromadzenia Plenarnego PostEurop.

Źródło: media.poczta-polska.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.