„Krajowy system zielonych inwestycji” metodą na sukces Polski?

Minister Energii w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Tchórzewski, poinformował, że ME zamierza stworzyć „Krajowy system zielonych inwestycji”. Ma on oferować wsparcie w zakresie m.in. poprawy efektywności energetycznej, czy też redukcji emisji.

Mamy środki z tych dodatkowych – dotychczas uśpionych, a obecnie za zgodą KE ożywionych – uprawnień do emisji, pięć miliardów złotych. Na tej bazie chcemy stworzyć krajowy system zielonych inwestycji”, wyjaśnia źródło finansowania tych inwestycji Tchórzewski.

Jak zapewnia szef resortu energii, projekt dostępny ma być dla wszystkich, szczególnie tych którzy uważają, „że mimo zmniejszenia akcyzy i mimo obniżenia obciążeń związanych z opłatą przejściową, nadal tracą”. W ramach nowego systemu będzie można zwrócić się z prośbą o wsparcie inwestycji, które chcą prowadzić.

W ramach systemu wspierane będą między innymi inwestycje związane z zwiększaniem efektywności energetycznej, redukcją emisji, a także inwestycje prospołeczne czy rozwijające rynek konsumencki w Polsce.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.