„Krajowy system zielonych inwestycji” metodą na sukces Polski?

Minister Energii w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Tchórzewski, poinformował, że ME zamierza stworzyć „Krajowy system zielonych inwestycji”. Ma on oferować wsparcie w zakresie m.in. poprawy efektywności energetycznej, czy też redukcji emisji.

Mamy środki z tych dodatkowych – dotychczas uśpionych, a obecnie za zgodą KE ożywionych – uprawnień do emisji, pięć miliardów złotych. Na tej bazie chcemy stworzyć krajowy system zielonych inwestycji”, wyjaśnia źródło finansowania tych inwestycji Tchórzewski.

Jak zapewnia szef resortu energii, projekt dostępny ma być dla wszystkich, szczególnie tych którzy uważają, „że mimo zmniejszenia akcyzy i mimo obniżenia obciążeń związanych z opłatą przejściową, nadal tracą”. W ramach nowego systemu będzie można zwrócić się z prośbą o wsparcie inwestycji, które chcą prowadzić.

W ramach systemu wspierane będą między innymi inwestycje związane z zwiększaniem efektywności energetycznej, redukcją emisji, a także inwestycje prospołeczne czy rozwijające rynek konsumencki w Polsce.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Gwiazdor serialu „Beverly Hills, 90210” został pochowany w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów

Luke Perry, aktor najbardziej znany z roli Dylana McKaya w serialu „Beverly Hills, 90210”, zmarł w marcu tego roku na skutek udaru. Sophie Perry, córka aktora, podzieliła się za pomocą mediów społecznościowych ostatnią wolą swojego ojca: był nią ekologiczny pochówek w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów.