Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Krakowscy uczniowie otrzymali ekologiczną wyprawkę

Krakowscy uczniowie otrzymali ekologiczną wyprawkę

Krakowscy pierwszoklasiści otrzymali od Urzędu Miasta nietypową niespodziankę – ekologiczną wyprawkę. Specjalny bidon, worek na buty, strój sportowy oraz publikację „Moja szkolna supermisja” trafiły do 8 tys. uczniów szkół samorządowych. To nowy pomysł krakowskiego magistratu na krzewienie proekologicznych postaw wśród najmłodszych obywateli.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Bidony przyczynią się do ograniczenia ilości jednorazowych plastikowych butelek na wodę, a nadrukowane na nich napisy „W Krakowie pijemy wodę z kranu” zachęcą małych krakowian do picia kranówki. Warto podkreślić, że bidony zostały niemal w 95% wykonane z cukru, przez co w razie ewentualnego zepsucia ulegną szybszemu rozkładowi.

Uzupełnieniem ekologicznej wyprawki jest publikacja „Moja szkolna supermisja”, dzięki której najmłodsi zapoznają się z najważniejszymi informacjami związanymi z Krakowem, a także zdrowym trybem życia i bezpieczeństwem.

– Z myślą o pierwszoklasistach przygotowaliśmy „Moją szkolną supermisję” – publikację, którą witamy w krakowskiej szkole oraz zachęcamy uczniów i uczennice między innymi do dbania o przyrodę, segregowania odpadów czy korzystania z ekologicznych środków transportu. Dzięki niej już od pierwszego dnia w szkole dzieci same będą mogły poczuć się „superbohaterami” i ratować świat. Pokazujemy, że poprzez zabawę i za sprawą nawet drobnych działań mogą zrobić naprawdę wiele. Naszą, dorosłych „supermisją” powinno być natomiast uwrażliwienie chociażby na sprawy ochrony środowiska i właśnie to robimy – powiedziała Ewa Całus, dyrektorka Wydziału Edukacji UMK, cytowana przez portal Cowkrakowie.pl.

Z myślą o krakowskich pierwszoklasistach, którzy pochodzą z innych krajów i nie znają jeszcze zbyt dobrze języka polskiego, opracowano wydanie anglojęzyczne, rosyjskojęzyczne oraz ukraińskojęzyczne publikacji. Dla dzieci niewidomych i słabowidzących przygotowano wersję w języku Braille’a oraz w powiększonej czcionce. Książeczka została wydrukowana na ekologicznym papierze, a inne materiały użyte do jej wykonania również dobrano z troską o środowisko naturalne.

foto: Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.